İngiltere Premier League takımıTottenham, üst üste gelen kötü skorların arından teknik adam Nuno Espirito Santos ile yolları ayırıp, yerine tecrübeli çalıştırıcı Antonio Conte'nin takımın başına geçirildiğini duyurmuştu.

Conte gibi kariyerinde İngiltere Premier League şampiyonluğu dahil birçok kupa kazanan bir teknik direktörün takımın başına geçmesi camiada heyecana sebep oldu. Bu sezon olmasa bile gelecek sezondan itibaren yeniden iddialı bir takım olabilme heyecanı yaşanırken, takımın en önemli oyuncusu olan  Harry Kane de geleceği durum hakkında karar değişikliğine gidecek.

İngiliz basınındaki çıkan  haberlere göre yaz transfer döneminde de takımdan gitek isteyen ama transferi bir türlü gerçekleşmeyen, bu sezon gelen kötü skorla beraber daha da mutsuz olan Kane, Conte'nin gelişi ile takımda kalmaya karar verdi. Kupalar kazanabileceği bir yerde bulunmak istediği için Tottenham'dan gitmek isteyen İngiliz forvet, İtalyan teknik direktörün varlığı ile bunu Tottenham'da denemeye sürdüreceği kararını verdi.

KAYNAK: NTV SPOR.