Portekiz gösterdiği performansla giderek turnuvanın en güçlü adaylarından biri olduğunu kanıtlarken dün oynanan maçta da İsviçre'yş 6-1'lik sansasyonel bir skorla geçmeyi başardı. Gonçalo Ramos'un 3 golü ile turu kapan Portekiz, böylelikle İsviçre'yi de turnuvanın dışına itti. Ancak günün konusu ne Portekiz'in iyi oyunu ne de Gonçalo Ramos'un muazzam golleriydi. Gündem her zamanki gib Cristiano Ronaldo'ydu. 

NE KADAR ACI

Portekiz'in muazzam galibiyeti de Cristiano Ronaldo tartışmalarının ateşini söndüremedi. Ronaldo'nun oyuna son bölümde dahil olması futbolseverleri sinirlendirirken en büyük eleştiriyi de Cristiano Ronaldo'nun sevgilisi Georgina Rodriguez gösterdi. Efsanenin oyunun son bölümlerinde kadroya alınması hakkında Rodriguez, "Tebrikler Portekiz! 90 dakika boyunca dünyanın en iyi oyuncusuyla oynayamamamız ne kadar acı" yorumunda bulundu. Georgina Rodriguez'in bu ifadeleri sosyal medyada geniş çapta yer bulurken bazı futbolseverler de Cristiano Ronaldo'nun ilk 11'de başlamaması ve oyuna sonradan girmesininn taktik olabileceğini söyledi. 

PORTEKİZ İSVİÇRE'Yİ RAHAT GEÇTİ

Portekiz, İsviçre'yi Gonçalo Ramos'un üç, Pepe, Raphael Gurrerio ve Rafae Leao'nun golleriyle 6-1 geçmeyi başardı. İsviçre'nin tek golünü ise Akanji kaydetti. Portekiz muazzam ve rahat oyunuyla turu geçerken son 16 turundaki rakibi ise İspanya'yı saf dışı bırakan Fas oldu. Şüphesiz ki Dünya Kupası'nın en büyük sürprizi Fas takımı.