Türkiye gündemine bomba gibi düşen ‘’yüksek karlı gizli fon’’ dolandırıcılığıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Spor dünyasının tanınan isimleri Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu,  Fernando Muslera, Emre Çolak ve Mert Çetin de olduğu çok sayıda kişinin dolandırıldığı ortaya çıktı. Fatih Terim’in kızı Buse Terim ve damadı Volkan Bahçekapılı’nın da dolandırıcılık olayında para kaptırdığı öğrenildi.

855c295bdc0e43aab2fd14fa2123f3a8

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul’daki Florya ilçesindeki özel bir bankanın müdürü Seçil E.’nin ‘’yüksek karlı gizli fon’’ adı altında 55 milyon doları aldığı tespit edildi. Mahkeme tarafından Seçil E.’nin tutuklanmasına karar verildi. Seçil E.’nin suç ortağı suçlaması ile 5 kişi gözaltına alındı. 5 kişiden 3 hakkında tutuklama kararı verilirken; 2 kişinin ise tutuksuz yargılanması kararı alındı.

odatv_image_66__08edf69fef1d41

Fatih Terim, Arda Turan, Muslera İfade Verdi

55 milyon dolarlık dolandırıcılık davasında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, ve Fernando Muslera’nın mağdur sıfatıyla ifadesi alındı. Çağlayan Adliyesi’nde bulunan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısına ifade eden ünlü spor insanları mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti. Mağdur sıfatı ile ek ifade ve delil sundular. Basın mensuplarına görüntü vermek istemeyen Fatih Terim, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu Çağlayan Adliyesi’nin acil çıkış kapasından terk etti. 11 Nisan tarihinde tutuklanan Seçil E ve ortaklarının dolandırdıkları parayı yurt dışına transfer ettiği tespit edildi.

fatih-terim-NzZp_cover.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yardım İstediler

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen dolandırıcılık olayı spor kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istemek amacıyla Arda Turan ve Emre Belözoğlu, Beştepe’yi ziyaret etti. Oda TV’nin haberine göre Seçil E.’nin çalıştığı bankanın Genel Müdürü Hakan Ateş ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu’nun konuyla yeterince ilgilenmediği için futbolcularla arasında sorun çıktığı ileri sürüldü. Arda Turan ve Emre Belözoğlu yardım talebi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya talimat verdiği öğrenildi. ‘’Bu çocukların sorunu çözülsün’’ talimatını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbolculara endişe etmemelerini tavsiye etti.

650x344-fernando-musleranin-performans-dusuklugunun-sebebi-belli-oldu-1683006433639

Muslera’nın Performansını Etkiledi

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’ın kalecisi Fernando Muslera’nın dolandırıcılık olayı nedeniyle çok üzgün olduğu ileri sürüldü. Uruguaylı futbolcunun Karagümrük ve Beşiktaş maçlarındaki performans düşüklüğünün sebebi olarak dolandırıcılık olayı gösterildi. Muslera’nın yaşadığı kötü olaydan dolayı maçlara konsantre olmakta zorluk çektiği düşünülüyor. Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk ve Başkanvekili Erden Timur’un Uruguaylı yıldızın moralini yükseltmek için özel olarak ilgilendiği öğrenildi.