Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki Yüksek Divan Kurulu Toplantısı bugün saat 12.30’da başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kongre üyeliğinde 25 yılını tamamlayarak Yüksek Divan Kurulu üyeliğine geçişlerini gerçekleştirmek üzere toplantıya teşrif etti. Salona Fenerbahçe marşı ile giren Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçe Kulübü’nün özel anı defterini imzaladı. Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Divan Kurulu Üyeliği plaketini aldı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından kendisine rozet takdim edildi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TAKIM TUTMAK GÖNÜL İŞİDİR, GÖNÜL FERMAN DİNLEMİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

“Fenerbahçe kurulduğundan beri ülkemiz sporunun lokomotifi olmuş bir kulübümüzdür. En çok sporcu yetiştiren, olimpiyatlara en çok sporcu gönderen Fenerbahçe’dir. Pek çok alanda öncü ve liderdir. Hiçbir şey Fenerbahçe’yi ülkesine hizmet yolundan döndürememiştir. Takım tutmak bir gönül işidir. İnsan çıkarı için birçok şey yapabilir, görüntüsünü, mesleğini, siyasi ve sosyal tercihlerini değiştirebilir. Sahanın içinde olmasa da Fenerbahçe’yle ile olan muhabbetimiz, çeyrek asırı bırakan siyasi görevlerim sürecinde hizmet verme bakımından bütün kulüplere eşit davranmaya çalıştım. Bununla birlikte Fenerbahçe sevgisi gönlümüzde hep yukarılarda yer aldı. Atalarımızın dediği gibi gönül ferman dinlemiyor.”

ALİ KOÇ ERDOĞAN’I MAÇA DAVET ETTİ

Vefa Küçük’ün ardından Başkan Ali Koç söz aldı: “3 Temmuz’da camiamıza hain bir FETÖ kumpası yapıldı. Topyekün mücadele ettik ve alnımız ak çıktık. Bu alçak örgüte, en güçlü oldukları dönemde boyun eğmedik. FETÖ’ye karşı mücadeleyi başlattığımıza inanıyoruz. Ülkemizin hain FETÖ saldırısını püskürtmesinin ardından, 3 Temmuz’da yaşananların da büyük bir kumpas olduğunu gördük. Her platformda seslendirdiğimiz gibi yargıtaydan da kararı bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, biz bu alçak FETÖ örgütüne boyun eğmedik. Mağduriyetimizden sportif olarak avantaj sağlayanlar oldu. Sayın Cumhurbaşkanım ilk kez buraya geliyorsunuz. Sizi bu akşamki maça davet etmek istiyoruz. Sizi ağırlamaktan onur duyarız. Gelemezseniz de sizi her zaman ağırlamaktan onur duyacağımızı biliyorsunuz.”

‘MESAJ ALINDI MI?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ali Koç’un bu davetine, ”Bu akşam Konyaspor maçına gelmeyi isterdim ama Cumhurbaşkanı olarak lig maçlarımıza prensip olarak katılmıyorum. Fenerbahçe’nin Avrupa’ya katılmasını istiyorum. Dolayısıyla bir hedef belirlemiş oluyorum değil mi? Mesaj alındı mı?” şeklinde karşılık verdi.

‘KENAN EVREN LİSESİ ARAZİSİ DEVRİ GERÇEKLEŞMİŞTİR’

“Aziz Yıldırım’ın başlattığı ve 17 yıldır devam eden bir sürecin sonuna geldik. Kenan Evren Lisesi’nin kulübümüze devri gerçekleşmiştir. Bundan sonra bize düşen görev bu değeri değerlendirebilmektir”

VEFA KÜÇÜK: İLK DEFA BİR CUMHURBAŞKANI 25 YILI TAMAMLADI

Fenerbahçe’de Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıya katılmasının ardından söz alan ilk isim oldu.

İşte Küçük’ün yaptığı konuşma:

“12 Cumhurbaşkanımızdan 2’si takım tutmuyordu. Geriye kalan 10 cumhurbaşkanından başta Gazi Mustafa Kemal Paşa, sonra da şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan olmak üzere 6’sı Fenerbahçeli. Fenerbahçe ve Türk spor tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanı kulüp üyeliğinde 25 yılı tamamladı ve yüksek divan kurulu üyeliği kazandı. Olağanüstü toplantımızı olağanüstü yapan, Cumhurbaşkanımızın, devletimizin en büyüğünün burada bulunmasıdır. Elinizde paketle gelmediniz ama niyetiniz dolu, gönlünüz dolu geldiniz.”

‘CUMHURBAŞKANIM LÜTFEN AİDATINIZI YATIRIN’

“Sayın Cumhurbaşkanım; size gittiğiniz her yerde özel koltuk hazırlanıyordu. Biz de siz gelmeden önce Ali başkanım ile bunu konuştuk. Ama siz, herkesin oturduğu koltuk ne ise ben de orada oturacağım demişsiniz. Ayrıca teşekkür ediyorum. Artık divan üyemizsiniz ve sizin de aidatınızı yatırmanız gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen aidatınızı yatırın. Yoksa bir sonraki divan kuruluna sizi alamayacağım. (Gülerek)

Sayın Cumhurbaşkanım, 21 senedir çözemediğim sıkıntı var, bunu çözmek istiyorum. 1998’de bir kongre oldu ve Aziz Yıldırım rakibimdi, 1 farkla kazandı. 1500 üye 1 oya sahip çıktı, Aziz Yıldırım’a tepki ve katkı verdiler. O oyu bulamıyorum, belki sizindir. Merak ettim”

FENERBAHÇE’NİN TOPLAM BORCU AÇIKLANDI

Fenerbahçe'nin 31.05.2018’de 3,2 milyar TL olan borcu, 30.06.2019'da 3,7 milyar TL oldu. Euro bazında ise borç 612 milyon Euro’dan 568 milyon Euro’ya geriledi.

ÖZEL KLİP HAZIRLANDI

Tüm yöneticilerin ve Başkan Ali Koç’un hazır bulunduğu toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlanan özel klibin yayınlanacağı ve rozet töreni için ciddi bir hazırlık yapıldığı öğrenildi. Bugün yapılacak Divan Kurulu toplantısına Fenerbahçe'nin hayatta olan başkanları Aziz Yıldırım, Ali Şen ve Tahsin Kaya da davet edildi. Toplantıda, Yüksek Divan Kurulu gündemindeki diğer konuları da ele alındı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı toplantıya üyeler yoğun bir katılım gösterdi.

BUSE NAZ ÇAKIROĞLU: GÖNÜL BAĞIM ÖMÜR BOYU

Dünya Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Busenaz Çakıroğlu, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında tebrik edildi. Bu yıl büyük başarılar yakaladığını ifade eden Busenaz Çakıroğlu, “Bu sene büyük başarıları, bu bayrak altında elde ettim. O yüzden çok mutluyum. 2 Avrupa Şampiyonluğu ve dünya ikinciliğim var. Fenerbahçe ile ömür boyu gönül bağım devam edecek. Önümüzde olimpiyatlar var. Uzun ver zorlu bir yol  olacak. İnşallah Tokyo´dan da altın madalya ile dönerek karşınıza gelirim”  ifadelerini kullandı.