Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, amaçlarının Top 16'daki ilk galibiyetlerini alıp grupta çıkışa geçmek olduğunu ifade etti.

Mahmuti, "Euroleague'de yine zor bir deplasmana çıkıyoruz. Geçen hafta hücumda ne kadar etkili olabileceğimizi gösterdik. Panathinaikos karşısında buna savunma disiplinini de eklememiz lazım. Dolayısıyla rakibimize maçın başında skorda öne çıkma şansı tanımadan kendi ritmimizi benimsetmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Darüşşafaka Doğuş'un oyun kurucusu Scottie Wilbekin iki takımın da galibiyete ihtiyacı olduğunu dile getirerek, "Panathinaikos'a karşı maça iyi bir başlangıç yapmayı umuyorum. Takım halinde iyi savunma ve hücum yapmamız şart. İki takım da grupta zor durumda. Geçen sezon Yunanistan Ligi'nde birkaç maç oynadığım için biliyorum ki orada ateşli bir taraftar topluluğu bizi bekliyor ama bu iyi bir oynamamız için engel değil" dedi.Pana, Kutluay'ı onurlandıracak

Darüşşafaka Doğuş'un İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutluay, eski takımı Panathinaikos tarafından önemli hizmetleri nedeniyle Daçka-Panathinaikos Top 16 maçında onurlandırılacak.

İbrahim Kutluay daha önce oyuncu olarak birçok başarı yaşadığı salona yeniden ayak basacağı ve taraftarın önüne çıkacağı son derece heyecanlı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: "Yunanistan'da çok güzel günler geçirdim. Belki de kariyerimin en başarılı yıllarını orada yaşadım. Orada iyi izler de bıraktığımı düşünüyorum. Panathinaikos tarafından böyle onurlandırılmak da benim için gerçekten gurur verici."