Kaan Ayhan, Marlon ve Marc Bartra'nın ardından rotasını Dedryck Boyata'ya çeviren Trabzonspor'da girişimler sürüyor. Demokratik Kongo asıllı deneyimli stoper için Alman temsilcisine 3.5 milyon euroluk teklifte bulunan Fırtına, gelecek cevaba göre hareket edecek. Sportif direktör Fredi Bobic de yapılan öneriyi değerlendirdiklerini açıklayarak pazalıkların başladığını resmen duyurmuş oldu. Fakat Boyata'nın geçmişinde yaşadığı sakatlıklara rağmen listeye eklenmesi taraftarlar tarafından eleştiri konusu haline geldi.


Dil yanmadı mı?

Ahmet Ağaoğlu döneminde yapılan transferlerde birkaç isim sakatlık sicilleri kabarık olmalarına rağmen takıma katıldı. Sturridge, Plaza, Afobe ve son olarak Koita'dan aynı problemden dolayı faydalanılamadı. Ödenen ve ödenmeye devam edilen ücretlerin ardından taraftarlar artık bu çerçevedeki oyunculardan uzak durulmasını isteyerek sosyal medyadan çok sayıda mesaj gönderdi.

boyata-dzyuba


 

97 maç kaçırdı

 Boyata'nın kariyerinde bugüne kadar çıktığı 300 maçın yanı sıra 97'sini de kaçırdığı görülüyor. Sakatlığa meyilli ve takımdan uzak kalması yüksek ihtimal gibi gözüken deneyimli futbolcu için riske girilip girilmeyeceği de soru işareti. Ayrıca maç takvimine denk gelmeyen sakatlıklar nedeniyle bu sayının artması engellenmiş oldu.

31 yaşındaki stoper Celtic kariyerinde 70, Hertha Berlin'de ise 27 maça yaşadığı sakatıklardan dolayı arkadaşlarını yalnız bıraktı.