Beşiktaş'ın Everton'dan kiralık oalrak transfer ettiği  İngiliz oyuncusu Dele Alli basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu..

MÜTHİŞ DUYGULAR İÇERİSİNDE OLDUM

Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Başlangıçtan beri çok iyi zaman geçirdim. Türkiye’ye geldiğim an müthiş duygular içerisinde oldum. Gol atmayı ve farklı şekilde sevinmeyi seviyorum. Bazen planlı şeyler oluyor, bazen de anlık şekilde seviniyorum. Burada farklı bir gol sevinci görebiliriz.

VALERİEN ISMAEL, BANA O ÖZGÜVENİ VERDİ

Jose Mourinho ile özel bir görüşme gerçekleştirmiştim. Bana motivasyon vermek istediği ve beklentilerini aktardığı bir görüşmeydi. Etkili de oldu bence. Valérien Ismaël de motive etme konusunda benzer diyebilirim. Hocamızın oyuna olan tutkusu, amaçları, takımdan ve benden istedikleri gayet net. Buraya gelmeden önce konuştuğumuzda birçok ortak noktamız vardı. Kendimi sahada korkusuzca ifade etmek isteyen bir oyuncuyum. Hocamız da bana o özgüveni verdi.

TAKIMIMI KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUM

Futbol, inişlerle çıkışlarla dolu bir oyun. Seviyeniz yukarıda olduğu zaman bunu iyi değerlendirmeniz lazım. Performans düştüğü zaman da buna takılı kalmamak gerekiyor. Burayı bir fırsat olarak görüyorum. Bu fırsatı değerlendirmek adına ciddi anlamda heyecanlandım. Buraya gelmek benim adıma bir meydan okuma. Türkiye ligi, zor bir lig. Burada olabildiğince takımıma katkı sağlamak istiyorum. Düşüşlerin bizi düşürmesine izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımla beraber bireysel ve takım halinde iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.

HER OYUNCU MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK İSTER

İngiltere’de çok fazla derbi oynadım. Buradaki derbi biraz farklı. Çok heyecanlıyım. Herkes bana bu maçı soruyor. Böylece bu maçın insanlar için ne kadar önemli olduğunu fark ediyorum. Beklemediğim bir sakatlık yaşadım. Şu an her şey iyiye gidiyor. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Her oyuncu milli takımda oynamak ister. Milli takımda oynamak her oyuncunun hayalidir. Milli takımdan uzak olduğum için üzgünüm. Burada iyi performans gösterip milli formayı giymeyi istiyorum.

ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ

Burada çok fazla sevgi hissettim. Bu sevginin karşılığı olarak taraftarlarımızı mutlu etmeyi hedefliyorum. Kendi oyunumu korkusuzca sahada göstermek en büyük amacım. Gelecekle ilgili konuşmanın şu an yeri değil. Tek odaklandığım şey, burada iyi bir performans göstermek. Her anı iyi değerlendirerek takım arkadaşlarımla beraber şampiyon olmak istiyoruz.