Rıza Çalımbay: En az 3-4 transfer yapmamız gerekiyor

Demir Grup Sivasspor'un deneyimli teknik çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, 2-1 galip geldikleri Gaziantep FK maçı sonrasında transfer çalışmalarıyla ilgili detayları basın mensupları ile paylaştı.

Rıza Çalımbay: En az 3-4 transfer yapmamız gerekiyor

Rıza Çalımbay'ın basın mensuplarına verdiği demeçte öne çıkan başlıklar şu şekilde: '' Antep takımının çıkışı vardı zaten uzun süredir mağlup olmuyordu. Kendi sahamızda kazanmamız çok önemliydi. Çünkü bizim kalan 3 maçımız var devreye kadar. İnşallah bunun arasında takviyeler de yapacağız. Kalan 3 maçımızda ne kadar puan alırsak bizim için o kadar iyi. Çünkü ikinci yarı telafisi olmayan maçlar oynanacak. Bir daha ikinci yarı yok. Her şeyi çok iyi yapıp, ikinci yarıya çok iyi şekilde başlamamız gerekiyor. Oynayacağımız son 3 maç ile salı günü oynayacağımız kupa maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor " diye demeç verdi.

"Rakibin VAR tepkisine katılmıyorum"

Rakip takımın VAR konusundaki tepkisi ile ilgili konuşan Çalımbay, "Açıklamalara katılmıyorum. Ben kalecilerini övdüm. İki tane topumuz direkten döndü, bütün şutlarımızı çıkardı. Biz üstün oynadık. Pozisyon olarak da üstün oynadık. İlk 10 dakika hariç. pozisyon pozisyon bakarsanız bizim ilk yediğimiz golde de faul yoktu. Bize göre hiç yoktu ama döndü o top gol oldu. Biz de çok itiraz ettik ama olmadı. Bize hep oldu böyle şeyler. Şu var, biz iyi oynadık. İyi pozisyonlar yakaladık. Ben Antep'in kalecisini övüyorum, gerçekten mükemmel oynadı. Benim de eski öğrencim. Kendisini de maçtan sonra tebrik ettim. Bugünkü galibiyetimize başka bir şey bulmasınlar. Biz hem oynadığımız oyun hem de girdiğimiz pozisyonlarla bu galibiyeti hak ettik" şeklinde konuştu.

"Kesinlikle transfer yapılacak"

Devre arasında transfer çalışmalarıana hız verdiklerini aktaran Çalımbay, "Transfer kesinlikle olacak. Yüzde 100 olacak. Bizim kafamızda en az 3-4 transfer olması var. Onları yapmaya çalışacağız" dedi.

Kaynak: TRTSPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER