Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş açıklaması

Rıza Çalımbay, Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Rıza Çalımbay ile Spora Dair" adlı söyleşi programında yer aldı..

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş açıklaması

 "Sergen Yalçın'ın istifasının ardından adınız Beşiktaş ile anılıyor. Teklif geldi mi? Gelirse ne yapacaksınız?" şeklinde gelen bir üzerine Rıza Çalımbay, şu cevabı verdi; "Ben bugün o şeylerden çok uzaktım. Buraya gelmeden önce antrenmandaydım. Antrenmandan buraya yetiştim. Şimdi o soruya şu anda cevap vermem uygun değil."

Süper Lig'in 16. hafta maçında 13 Aralık Pazartesi günü sahalarında Galatasaray ile karşılaşacaları kritik karşılaşmaya odaklandıklarının altını çizen Rıza Çalımbay, "Bu hafta biliyorsunuz çok kritik bir maçımız var. Çok önemli bir Galatasaray maçımız var, her şeyimizle oraya odaklandık. Tabii ki Sergen hoca ile beraber Beşiktaş'ın şampiyonluğunda bir sürü şeyler yaşadık. O da benim gibi altyapıdan çıktı geldi. Onun için tabi ki de üzüldük işin açıkçası. Ama şu anda öyle bir şey yok, şu anda o soruya cevap vermem de mümkün değil." dedi.

Ligde Galatasaray gibi iyi bir ekibe karşı mücadele edeceklerini aktaran Rıza Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Galatasaray çok disiplinli bir takım. Biz de ona göre hareket edeceğiz. Mutlaka bizim buradan puan ya da puanlar almamız gerekiyor, buna çok ihtiyacımız var. Çünkü ligin ikinci yarısına iyi bir şekilde girmemiz lazım, takım olarak bunun bilincindeyiz. Tek gayemiz taraftarımız önünde kazanmak. Onun için her şeyden önce en büyük isteğimiz taraftar desteği. Taraftar desteğimiz çok iyi olursa olacağına da inanıyorum, taraftarımızla beraber inşallah bir zafer kazanacağız."

KAYNAK: FOTOMAÇ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER