6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin acı kayıpları her geçen gün artıyor. Sarsıntının 10 ilde hissedilmesi acının daha da büyümesine neden oluyor. Son verilere göre 14 bin 351 kişi yaşamını yitirdi.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023 Pazartesi günü 04.17'de merkez üssü Pazarcık olan 7.7 şiddetinde deprem meydana geldi.  Ardından 13.24'te 7.6 şiddetinde yeni bir deprem daha oldu. İki sarsıntının ardından binlerce kişi hayatını kaybederken çok sayıda vatandaş da yaralandı. Enkaz altında çıkarılmayı bekleyen vatandaşlar da var. Devlet tüm imkanlarını seferber ettiği afet bölgesinde en geniş şekilde çalışmalara devam ediyor.

Ronaldo'nun eşinden flaş sözler! Ronaldo'nun eşinden flaş sözler!

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay ve Elazığ'da toplam 6 bin 444 bina yıkıldı.

Deprem felaketine ilişkin son durumu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı. Şu ana kadar 14 bin 351 vatandaşın hayatını kaybettiği, 63 bin 794 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yaşanan depremin ardından 7 gün milli yas ilan edildi. Tüm Türkiye'de okullar 13 Şubat'a kadar ertelendi.  Bütün kulüpler, afetten etkilenen bölgelere yardım ulaştırmak için çalışmalara başladı.