Galatasaray derbisine hazırlanan Beşiktaş'ta, teknik sorumlu Burak Yılmaz, derbinin ilk 11'ini bellirlemeye başladı. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Yılmaz'ı zorlayan en önemli ayrıntının 11'de görev alacak 3 yerli oyuncunun kimin olacağı.

Salih Uçan’ın sakatlığından ötürü forma giyemeyecek olması hesapları bozarken, Mert Günok'un da derbiye yetişmesinin beklenmediği için kalede Ersin Destanoğlu görev alacak.

Beşiktaş'ın teknik sorumlusunun ikinci yerli olarak ise sol tarafta Cenk Tosun’u oynatacağı belirtildi. Burak Yılmaz’ın, Letonya karşılaşmasında iki gol kaydederek hem moral bulan hem de formda olduğunu kanıtlayan milli forveti derbide 11'de süre alacağı ifade edildi.

Yılmaz’ın bir diğer yerli tercihi için ise dört adayın olduğu belirtildi. Genç antrenör, tecrübeli oyuncusu Necip Uysal, şans aldığı maçlarda fırsatı çok iyi kullanan Demir Ege Tıknaz, yükselişe geçmek isteyen Bakhtiyor Zaynutdinov ve Onur Bulut ikilisinden birinde karar kılacak.

Hafta içinde gerçekleştirilecek antrenmanlarda bu dört oyuncuyu da yakından takip edecek olan Burak Yılmaz son kararını cuma günü vereceği belirtldi.