banner197

DERBİLER BAŞKADIR FENERBAHÇE ADINA.. BUNU TARİHİ DE YAZAR...

Fenerbahce, son bir haftadır Alanyaspor maçının etkileri ile kaos ortamına çekilen  ve belirsizlikler ile uğraşan bir camia.

Bu şartlarda bir takımın rahat çalışabilmesi rahat hazırlanması da oldukça zordur.

Ona rağmen dün gece Kadıköy'e yine muhteşem bir taraftar ve isteyen arzulu bir Fenerbahçe; Baskı ile başlayan bir Fenerbahçe vardı ve deneyen, gol için istekli bir virtioz Max Kruse, soğukkanlı ve muhteşem pas oranıyla Luis Gustavo ve gezgin, hırslı bir Vedat Muriqi bulunuyordu.

Ankaragücü dar kadro sıkıntılarıyla geldi zor deplasmana Metin Diyadin hoca eldeki imkanlarıyla puan için gelmiş bunu oynattığı oyun ile gösterdi.

Bir anlık hata ile yenilen gol Fenerbahçe 'yi bozmadı ve baskısını iyice arttırdı ve golü buldu tartışılan bir korner sonrası Zanka ile... Bu sezon Zanka' nın böyle çok gollerine şahit oluruz diye düşünüyorum.

İkinci yarı her yerde olan Max Kruse finalde Vedat 'a al da at yaptı ve Fenerbahçe çok baskılı oynadığı maçta 3 puanı aldı derbi öncesi moral buldu.

Derbilerde bir başkadır Fenerbahçe... Bunu da tarih yazar...

Ben dün gece çok beğenmedim kopukluklar ve koordinasyon eksikleri vardı takımda ama dün geceki oyun aldatmasın derbiler bambaşkadır Fenerbahçe için... Garry sakatlığı dengeyi bozsa da derbi öncesi önemli bir eksik olsa dahi psikolojik olarak iyi hazırlanan bir Fenerbahçe derbide avantajlı olabilir.

Tek isteğim hafta içi daha da tırmanarak kaos ortamı ve medya kaşımalarıyla daha da gergin bir hale sokulacak derbide sadece futbol kazansın iki camianın 1907 yılından beri rekabeti var bu hafta ne ilk ne son olacak bunu unutmadan derbiye konsantre olursa her iki camia kavgasız gürültüsüz muhteşem bir keyif bizi bekler.

Maç öncesi bir değil en az 2 gol atar dediğim Vedat kardeşimden de haftaya ödeşmemizi bekliyorum. 

Zor derbide gol atarak resmen Fenerbahçeli olmasını bekliyorum. Haftaya güzel duygularla güzel şeyler yazabilmem dileklerimle.... Bol şanslar Fenerbahçe!

Saygılarımla...

YORUM EKLE