Akaşm Gazetesinin yer verdiği haberde;

Galatasaray'ın yaz transferinde kadrosuna dahil ettiği önemli yıldızlar Avrupa basının da dikketlerinden kaçmadı.

 Lacuarta.com sitesindeki haberde şu ifadeler kullanıldı: "Türk devi Galatasaray, ligde ikincil rollere düşmekten bıktı ve bu transfer döneminde yeniden şampiyon olmak için bütün imkanlarını seferber etti. Geçen sezon ligi 13. sırada tamamlayan Sarı-Kırmızılılar bu kez kararlı. Ligde 22 kez mutlu sona ulaşan Galatasaray, transferin son gününde Icardi ve Mata gibi dünya futbolunun önemli isimlerini de getirdi. Takım adeta baştan kuruldu."

 Lacuarta.com, haber başlığını  "Türkiye'nin Los Galacticos'u olarak seçti. Anımsatılacağı üzere Real Madrid'de Perez başkanken yıldız isimlerin transfer edilmesi ile Madrid devine de  "Los Galacticos" denilmişti.

İngiliz ünü yüksek gazete Mirror'da Galatasaray'ı manşetine yer verdi. Haberde şu yorum yapıldı:

"Galatasaray dev isimleri topladı! Galatasaray, ligde şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi'ne dönmek için elinden geleni yapıyor. Bu sezon Nef Stadı'na gelenler birçok yıldızı izleme imkanına sahip olacak. Okan Buruk'un işi kolay değil. Sahaya çıkaracağı 11 için epey çalışması gerekiyor. Beşiktaş; Redmond ve Dele Alli'yi transfer ederken Galatasaray da kesinlikle boş durmadı. Gerçekten çok konuşulacak bir transfer dönemini geride bıraktılar."