Dünyanın önemli takımlarının scoutları tarafından ayrıntılı bir şekilde izlenen ve sarı lacivertliler için büyük bir kazanç olarak görülen Arda Güler için talip olan kulüpler her geçen gün artıyor.

2019'da Gençlerbirliği'nden 400 bin TL bede karşılığında Fenerbahçe'ye gelen Arda Güler, bu sezonun başında sarı lacivertliler ile 3 seneliğine yeni bir kontrata imza attı.

Kontrata göre Arda'nın serbest kalma bedeli kontratının ilk senesinde 20 milyon Euro, ikinci senesinde 25 milyon Euro, üçüncü yılında ise 30 milyon Euro olacağı belirtiliyor.

Arda'nın sözleşmesinde yer alan bir diğer maddeye göre ise Arda Güler, her sezon en az 1500 dakika oynamak zorunda olduğu ifade ediliyor. Eğer Arda bu sezon 1500 dakika şans bulamazsa milli yıldızın serbest kalma bedeli 5 milyon Euro'ya kadar gerileyecek.

Sabah gazetesinin İspanyol Fichajes gazetesine dayandırdığı haberde; İngiltere Premier Lig ekibi Tottenham Hotspur, milli yıldız Arda Güler için sarı lacivertli ekibe resmi bir teklif subacak. Haberde yapılacak teklifin yüksek bir rakamdan oluşacağı da ifade edildi. Ayrıca Napoli, PSG ve Barcelona da Arda Güler'i transfer etmek isteyen diğer kulüpler.

Fichajes'in İtalyan Calciomercato gazetesine dayandırdığı habere göre; Fransız devi PSG Arda Güler'in sıkı takipçilerinden. Kulübün stratejik danışmanı Luis Campos, Arda'yı takımın geleceği olarak görmekte. Fransız devinin milli oyuncu Arda için ciddi bir teklif ile gelmesi bekleniyor.

Haberde Napoli'nin Tottenham ile beraber milli yıldız Arda'nın en ciddi takipçilerinden olduğu ifade edilirken Teknik patron Luicano Spaletti, Arda Güler'in sistemine uyacak bir oyuncu tarzı olduğu düşüncesinde vemilli futbolcunun planlarında olmasını istiyor.