Dünya Kupası tüm hızıyla devam ederken Galatasaray'a da transfer teklifleri yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene Sarı Kırmızılıların UEFA Avrupa Ligi'nde gösterdiği başarılı performansta büyük bir etkisi olan Victor Nelsson yuvadan uçuyor. Defansın bel kemiği konumunda bulunan Nelsson'un tatil için İspanya'yı tercih etmesi kafaları karıştırdı.

Galatasaray, Okan Buruk yönetiminde şampiyonluk hedefi ile yoluna tam gaz ilerlerken yapbozun en önemli parçalarından birisini kaybedebilir. Dünya Kupası'nda her ne kadar istenilen performansı vermese de artık Sevilla ile Nelsson'un yolları her an kesişebilir.

Mertens'ten alkışlanacak hareket! Mertens'ten alkışlanacak hareket!

Nelsson'a kanca takıldı

Galatasaray'da defansın bel kemiği pozisyonunda bulunan ve adeta görünmez kahraman olan Nelsson'un, tatil için İspanya'yı seçmesi kafaları karıştırdı. Geçtiğimiz transfer döneminde Marcao'yu renklerine bağlayan Sevilla'nın Victor için de girişimlerinin olduğu biliniyor. Ancak Galatasaray şampiyonluk hedefi nedeniyle sezon başında ısrarla istenen Nelsson'u bırakmama kararı almıştı. 

Fakat geçtiğimiz günlerde Norveç medyasına konuşan Victor Nelsson, "Sevilla'ya gitmediğim için pişman değilim diyemem" şeklinde bir röportaj vermişti. Dünya Kupası'ndan elenen Norveç'te oyunculara izin verilirken Nelsson'da tatil için İspanya'nın yolunu tuttu. Twitter'da ise bu tatilin ardından Nelsson gidici şeklinde yorumlar yapıldı.

Ross göreve hazır

Yeni kurulan takımda ilerleyen zamanlarda önemli bir rol üstlenmesi beklenen 21 yaşındaki Mathias Ross, Victor Nelsson'un Sevilla'ya transfer olması hazır kıta olarak bekliyor. Danimarkalı genç stoper, Ziraat Türkiye Kupası'nda gösterdiği performansla beğeni toplamıştı.