banner197

300 milyon dolarlık rekor sözleşme!

Amerikan Beyzbol Ligi'nde dudak uçuklatacak bir anlaşmaya imza atıldı. Manny Machado, 300 milyon dolara San Diego Padres'le anlaştı.

300 milyon dolarlık rekor sözleşme!

Amerikan Beyzbol Ligi ekiplerinden Los Angeles Dodgers'le sözleşmesi sona eren ve serbest statüsündeki 3. ve 4. kaleci mevki oyuncusu Manny Machado, yeni takımını buldu.


SERBEST STATÜDEKİ EN PAHALI İMZA
Uzun zamandır gündemde olan ve çeşitli takımlarla anılan 26 yaşındaki oyuncu, San Diego Padres'le 10 yıllık sözleşme imzaladı. 4 kez All Star'a seçilen seçilen yıldız oyuncu bu süre için garanti 300 milyon dolar kazanacak. 2008'de 275 milyon dolarlık anlaşma yapan Alex Rodriguez'i geçen Machado, tarihte serbest statüdeki oyuncu olarak en yüksek anlaşmayı yapan isim oldu.


Manny Machado, Padres'le anlaşmadan önce New York Yankees, Chicago White Sox ve Philadelphia Phillies ile masaya oturdu. Ancak oyuncunun istediği rakamı sadece Padres verebildi. İlk 7 yıldaki performansıyla ligin en iyi oyuncularından biri haline gelen Manny Machado, 2 kez Altın Eldiven ödülünü kazandı ve takımı Dodgers'in World Series'e katılmasına katkıda bulundu.Kaynak:Kralspor 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER