Adana'da 6. Kurtuluş Yarı Maratonu Tamamlandı

Uluslararası Adana 6. Kurtuluş Yarı Maratonu'nun erkeklerde Kenyalı Barselius Kipyego, kadınlarda ise Etiyopyalı Ababel Yeshaneh Brihane kazandı.

Adana'da 6. Kurtuluş Yarı Maratonu Tamamlandı

 Atatürk Parkı'nda başlayan ve Merkez Park'ta sona eren 21 kilometrelik yarı maratonu erkeklerde 1.00.46'lık derecesiyle Kipyego birinci bitirdi. Kenyalı atlet geçen yıl da maratonu kazanan isim olmuştu. Erkeklerde ikinci ve üçüncü sırada da Kenyalı atletler yer aldı. Yarı maratonu Paul Kipkemol Kipkorir 2., Stephen Omiso Arita ise 3. bitirdi.

Kadınlarda ise birinciliği 1.09.36'lık derecesiyle Etiyopyalı atlet Brihane elde etti. Brihane'yi Kenyalı sporcular takip etti. Yarı maratonu kadınlarda Visiline Jepkesho ikinci, Lucy Cheruiyot ise üçüncü tamamladı.

Yarışta renkli görüntüler de ortaya çıktı. Sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlar, özellikle yarışa katılan siyahi atletlere yoğun ilgi gösterdi. Maratona günlük kıyafetleri ile katılan bazı vatandaşlar ise ilginç görüntüler oluşmasına neden oldu. Engelli sporcuların da yer aldığı yarı maratonda bazı aileler çocuklarıyla birlikte katıldı.

Yarışmada dereceye giren sporculara toplam 121 bin lira para ödülü verildi.

AA

AA

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER