Erkan Varol dünya şampiyonuna karşı

22 Eylül Cuma gecesi İstanbul Cevahir Hotel’de Kickboks organizasyonu gerçekleştirilecek.

Erkan Varol dünya şampiyonuna karşı

Bu organizasyonda dünya şampiyonumuz Erkan Varol'un rakibi ise K1’in efsanevi dünya şampiyonu Hollandalı Albert Kraus.

- Hedefimiz ülkemizin ismini duyurmak! -

Galanın organizasyonunu da Ali Panahi ile birlikte yapan Erkan Varol, antrenmanlarının çok iyi gittiğini belirterek, "Galamız dünyanın en saygın organizasyonlarından birisi olacak. O gece ringe K1 ve Glory, gibi şampiyonalarda altın kemer kazanmış olan dövüşçüler katılarak, adeta rövanş niteliğinde karşılaşmalar yapıp, kozlarını paylaşacaklar. Hedefimiz ülkemizdeki dövüş sporlarına katkı sağlarken, ülkemizin ismini de dünyada duyurmaktır. Bu amaçla organizasyonumuza dünyanın her ülkesinden sporcuları davet ettik. Ülkemizin en saygın mekanlarından Cevahir Hotel’in dev salonunda muhteşem maçlar yaparken, bizlerden desteklerini esirgemeyenlere de teşekkür ediyoruz." dedi.

- Bu salon dünyanın en saygın mekanlarından birisi olacak! -

Organizatör Ali Panahi ise, "Türkiye’de büyük bir sporcu potansiyeli var. Ayrıca altyapısı da çok iyi, biz de bunları değerlendirerek dünyadaki imajını geliştirelim dedik. Şu an için İstanbul’da dev bir spor salonunun yapımına başladık. Üç bin metrekare üzerine kurulacak olan bu salon aynı zamanda dünyanın da en saygın mekanlarından birisi olacak. Dünyanın çeşitli yerlerinden şampiyonlar gelerek bu salonda kamp yapma imkanına kavuşurken, aynı zamanda Türkiye’de dövüş sporlarının gelişmesine ve dünyanın merkezlerinden birisi olmasına da yardımcı olacaktır." ifadelerini kullandı.

- Dünyanın en iyileri bize müracaat ediyorlar! -

Konu hakkında görüşlerini paylaşan organizasyonun basın danışmanı Vedat Alyaz ise, "Şu an dünya dövüş sporları otoriteleri gözlerini bu galaya dikmiş durumdalar. Böylesine ciddi bir organizasyonda dövüşmek isteyen sporcular şimdiden sıraya geçmiş durumdalar. Dünyanın en iyileri bu galada ringe çıkmak için bize müracaat ediyorlar. Bu istekleri görünce biz de bu tür organizasyonların sayısını arttırmayı uygun gördük ve önümüzdeki aylarda bu tür maçları tekrarlamaya karar verdik, çünkü dünyadan ilgi çok büyük." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER