İtalya Rallisi'ni Thierry Neuville Kazandı

2018 WRC Şampiyonası'nın İtalya'da gerçekleştirilen yedinci ayağını heyecan verici mücadelenin ardından Hyundai sürücüsü Thierry Neuville kazandı

İtalya Rallisi'ni Thierry Neuville Kazandı

Cumartesi günü gerçekleştirilen etapların ardından lider Sebastien Ogier ile ikinci Thierry Neuville arasındaki fark 3.9 saniyeye inmişti.

Pazar günü yapılan 14.06 km'lik 17. etapta Neuville en hızlı isim olmayı başardı ve ikinci olan Ogier'den 0.8 saniye çalmayı başardı.

Neuvile 6.96 km'lik 18. etapta yine en hızlı isimdi ve Ogier'den 1.9 saniye alarak aradaki farkı 1.3 saniyeye kadar indirdi.

14.06 km'lik 19. etabı kazanarak Ogier'den yarım saniye daha alan Hyundai sürücüsü, böylelikle Power Stage (Güç etabı) öncesinde aradaki farkı 0.8 saniyeye kadar indirmiş oldu.

Heyecanın tavan yaptığı Power Stage etabında Neuville 4:52.9 yaparken Ogier 4:54.4 yaptı ve böylelikle Neuville, hem aradaki 0.8 saniyelik farkı kapattı hem de 0.7 saniye farkla galibiyete ulaşan isim oldu.


Pazar günkü üç etabı da kazanan Neuville aynı zamanda Power Stage'i de kazanarak hanesine ek puanlar yazdırmış oldu.

Ogier uzun süre lider gittiği İtalya Rallisi'ni böylelikle Power Stage'de Neuville'e kaybederek ikinci oldu.

Bu sonucun ardından şampiyona lideri Neuville ile ikinci Ogier arasındaki puan farkı 22'ye çıktı.

Lappi 1 dakika 56 saniye geride üçüncü oldu ve zorlu rallilerin ardından iyi bir sonuç elde etti.

Hayden Paddon dördüncü olurken, Mads Ostberg beşinci, Craig Breen altıncı, Jari Matti Latvalayedinci ve Ott Tanak sekizinci oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER