banner197

Okçuluk Dünya Kupası 3.Ayak müsabakaları devam ediyor

Antalya'nın ev sahipliği yaptığı organizasyon, olimpik yayda erkeklerin sıralama atışlarıyla sürdü- Erkek Milli Takım, 2016 Rio Olimpiyatları elemelerine katılacak 16 takım arasına girdi

Okçuluk Dünya Kupası 3.Ayak müsabakaları devam ediyor

Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası üçüncü ayak müsabakalarına sıralama atışlarıyla devam edildi.

100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde düzenlenen organizasyona, 83 ülkeden 541 sporcu, 248 idareci katıldı. Avrupa Okçuluk Federasyonu Birliği Asbaşkanı ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çakıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 Rio Olimpiyatları için son kota yarışması niteliği taşıyan müsabakalarda, olimpik yayda erkeklerin sıralama atışlarının gerçekleştirildiğini söyledi. Çakıroğlu, "Bizim takımımız kota sıralamasında 16'ncı olarak kota müsabakalarına katılmayı ve kota için mücadele etmeyi hak etti." dedi.
Çakıroğlu, organizasyonun büyüklüğüne değinerek, katılımcı sayısı bakımından hem ülke hem de sporcu düzeyinde rekor kırıldığını vurguladı. Organizasyona, yarın makaralı yay erkek ve kadın ile olimpik yay kadınlar sıralama atışlarıyla devam edilecek. Ayrıca karışık takım müsabakaları yapılacak. 

AA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER