banner197

Oscar Pistorius'a 6 yıl Hapis Cezası

Oscar Pistorius'a 6 yıl Hapis Cezası

 Ampute atlet Oscar Pistorius, 3 yıl önce kız arkadaşı Reeva Steenkampöldürmekten dolayı yargılanıyordu. Güney Afrikalı atlet bugün karar bağlanan davada suçlu bulunarak 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.TARİHE GEÇMİŞTİPistorius, olimpiyatlara katılan ilk paralimpik atlet olarak tarihe geçmişti. Başarılı spor hayatının ardından, kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekten suçlu bulunan Güney Afrikalı Pistorius hakkındaki karar bugün görülen davadan netlik kazandı.

6 YIL HAPİS CEZASIOscar Pistorius, 2 yıl önce kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekten dolayı bugün görülen mahkemede 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha önceki davalarda Oscar Pistorius14 Şubat 2013'te evinde kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı 'dikkatsizlik sonucu öldürmekten' 5 yıl hapse mahkum edilmişti.


YANLIŞLIKLA VURDUĞUNU SÖYLEDİGüney Afrikalı atlet, bir önceki mahkemedeki ifadesinde ise olayın olduğu sırada evine zorla girildiğini düşünerek kilitli olan tuvaletin kapısından ateş ettiğini ve o sırada kız arkadaşını yanlışlıkla vurduğunu belirtmişti.Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER