Taha Akgül zirvedeki yerini korudu

Olimpiyat şampiyonu milli sporcu Taha Akgül, sıkletinde dünyanın en iyi güreşçisi unvanını korudu.

Taha Akgül zirvedeki yerini korudu
Dünya Güreş Birliği (UWW), Sırbistan'da düzenlenen Avrupa  Şampiyonası'nın ardından serbest stilde, dünyanın en iyi güreşçileri listesini  güncelledi.
 
Nisan ve mayıs ayında gerçekleştirilen organizasyonlar dikkate  alınarak güncellenen listede 57, 61, 65, 70, 74, 86, 97 ve 125 kilolarda dünyanın  en iyi 20 sporcusu seçildi. Yapılan değerlendirme sonunda listeye 10 milli  güreşçi girme başarısı gösterdi.
 
Kariyerinde 5. Avrupa şampiyonluğuna ulaşan milli güreşçi Taha Akgül,  125 kiloda zirveyi bırakmadı.
 
Olimpiyat madalyalı güreşçilerden Soner Demirtaş, Avrupa  şampiyonluğunun ardından 74 kiloda iki basamak birden yükselerek, 2. sıraya  yerleşti.
 
Milli sporcular arasında en iyi çıkışı ise Rıza Yıldırım ve Süleyman  Atlı yaptı. Listeye ilk kez giren milli sporculardan Rıza Yıldırım 97 kiloda,  Süleyman Atlı ise 57 kiloda dünyanın en iyi üçüncü güreşçisi seçildi.
 
Serbest stil 86 kiloda ise olimpiyat ikincisi güreşçi Selim Yaşar, 2.  sıradaki yerini koruyamadı. Selim, Yaşar Doğu Turnuvası'nda ikinci, Avrupa  Şampiyonası'nda üçüncü olmasının ardından listede 4. sıraya geriledi.
 
Listede ayrıca milli sporculardan Fatih Yaşarlı (97 kilo) 13, Murat  Ertürk (86 kilo) 19, Sezer Akgül (57 kilo) 20, Şakir Bozkurt (125 kilo) ve  Mustafa Kaya (65 kilo) 17. sırada yer aldı.
 
Serbest stil 61 ve 70 kilolarda yapılan değerlendirmelerde milli  sporcular, ilk 20'ye giremedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER