Tokyo Olimpiyatları için tarih verildi!

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jhon Coates, koronavirüs aşısı bulunsa dahi ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nın 2021'in sonrasında düzenlenmeyeceğini belirtti.

Tokyo Olimpiyatları için tarih verildi!

Japonya'da Ulusal basında yer alan haberlere göre; Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Koordinasyon Komisyonu Başkanı John Coates, düzenlediği basın toplantısında, Tokyo oyunlarının akıbetine ilişkin güncel değerlendirmeler yaptı.

Ev sahibi Japonya'nın olimpiyatları 2021 yazında organize edip edemeyeceğine ilişkin Ekim ayında kritik bir tespit süreci yaşanacağını dile getiren başkan Coates, Tokyo'ya birçok ülkeden çok fazla sayıda insan akışının meydana geleceğini ve bu durumun olimpiyat organizatörlerini büyük problemlerle karşılaştıracağını ifade etti.

Koronavirüs (Kovid-19)'dan hayatını kaybedenlerin sayısının 100’e ulaştığı kendi ülkesi Avustralya'dan örnek veren IOC başaknı Coates şu ifadeleri kullandı; "Brezilya'da bir günde yaşanan yeni vaka 10 bin. Salgınla mücadelede çok az sayıda ülke bizim kadar ilerlemiş durumda" 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Koordinasyon Komisyonu başkanı Coates, "Tokyo Olimpiyatları ancak 2021'de gerçekleşebilir. Yeniden erteleyemeyiz. Varsaymak zorundayız ki bir aşı olmayacak, olsa bile, dünya etrafında herkesle paylaşmaya yeterli olmayacak" şeklinde konuştu.

Öte yandan daha önce 24 Temmuz-9 Ağustos'ta yapılması planlanan ve küresel salgın nedeniyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın, 23 Temmuz-8 Ağustos 2021'de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER