Tyson Fury'nin Dönüşü Muhteşem Oldu

Eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu İngiliz Tyson Fury, 2,5 yıl sonra çıktığı ilk müsabakada Sefer Seferi'yi teknik nakavtla mağlup etti.

Tyson Fury'nin Dönüşü Muhteşem Oldu

Eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu İngiliz Tyson Fury, 32 ay sonra çıktığı ilk müsabakada Arnavut rakibi Sefer Seferi’yi teknik nakavt ile mağlup etmeyi başardı.

İngiltere’nin Manchester kentiyle aynı adı taşıyan spor salonunda düzenlenen maçta, kariyerindeki 25 müsabakayı da kazanan 29 yaşındaki Tyson Fury ile 23 galibiyet, 1 yenilgisi bulunan 39 yaşındaki Sefer Seferi karşılaştı. Sefer Sferi, Tyson Fury'nin 4. raunttaki hamlelerinden maçı bırakma kararı aldı ve 5. raunta çıkmadı, maçıda kaybetti.

2015 yılının kasım ayında Ukraynalı Wladimir Klitschko’yu yenerek Uluslararası Boks Federasyonu (IBF), Dünya Boks Birliği (WBA) ile Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ağır sıklet boks şampiyonu unvanlarını kazanan Fury, 30 Eylül 2016’da doping testinin pozitif çıkması nedeniyle ceza almıştı.

Uyuşturucu kullandığını itiraf eden İngiliz boksör, ceza kararının ardından WBA ve WBO ağır sıklet boks şampiyonu unvanlarını gönüllü olarak bırakmıştı.

Büyük Britanya Dopingle Mücadele Ajansı, ocak ayında Fury ile yapılan görüşmenin ardından İngiliz boksöre, askıya alınan lisansının geri verilmesini kararlaştırmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER