banner197

Ferudun Niğdelioğlu: ''VAR sistemi tek bir takıma hizmet ediyor!''

Gazeteci Feridun Niğdelioğlu, 95.8 Radyo Gol’de hafta sonu her gün 10.00-12.00 arasında yayınlanan Levent Ümit Erol’un hazırlayıp Cem Yılmaz’ın sunduğu Doğru Tektir’e gündeme özel önemli açıklamalarda bulundu.

Ferudun Niğdelioğlu: ''VAR sistemi tek bir takıma hizmet ediyor!''

 Çok konuşulan Göztepe-Fenerbahçe maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Niğdelioğlu’nun cümlelerinden satır başları;

“GEÇMİŞ YÖNETİMLERDEN BİR KİŞİ YENİ YÖNETİMLERDE GÖREV ALSIN!”

Fenerbahçe’nin yaptığı artılardan ve başına gelen o penaltı süreciyle yaşadığı sıkıntı… Orada bulunan VAR teknik kadrosu neden orada anlık müdahale yapmadılar? Durdur ben böyle gördüm bu kararı veriyorum deyin. Bu işin cılkı çıkmış duruyor… Ali Koç seçilmiş, bu insanları kaybetmemek lazım öyle bir süreci devraldı ki Fenerbahçe yönetimi; zor bir süreç ama geçmiş yönetimi de sorgulamadın! Ben yıllardır dile getiriyorum, şunu istiyorum; geçmiş dönemlerdeki yönetimde çalışanlar en azından bir yıl yeni yönetimlerde görev alsın, yardımcı olsun! Çok mu zor? Aziz Yıldırım ile çalışmış bir Ali Koç var hatta Yıldırım, ‘Gel birlikte yönetelim Ali Koç…’ dedi ama çok geç söyledi bunu… Aziz Yıldırım’a bakıyorum geçmiş dönemle ilgili hep eleştirileri oldu Ali Şen’e mesela…

“ALİ KOÇ ERSUN YANAL’I İSTEMİYORDU, TARAFTAR ISRARI…”

Ben 35 senedir bu işin içindeyim hiçbir başkana ‘Bu hocayı gönder bu hoca gelecek’ denilmedi. Bu kadar da müdahil olunmaz, sayın Ali Koç’un Ersun Yanal taraftarı tamamen taraftar ısrarıyladır, Koç’un kendisi zaten Yanal’ı istemiyordu. Bir-iki sezon da 3-4 tane teknik direktör değişmiş Ali Koç’un, ‘Ben yanlış mı yönlendiriliyorum?’ diye sorgulaması lazım! Sorgulaması lazım, her yaptığına başarılı gözüyle bakarsa olmaz! Ersun Yanal’ın da kendini sorgulaması gerekiyor. Geldiğinden beri Ersun Yanal’ı Ersun Yanal yapan şeylerden vazgeçiyor. Bir anda Yeni Malatyaspor’daki oyuncu değişiklikleri vs. Göztepe maçındaki eksikleri ve artıları…

“MATRUŞKA BEBEK GİBİ SÜREKLİ AYNI YÜZLER VAR BAŞARILI OLUNAMIYOR…”

TFF’nin görevi kara bulutları dağıtmaktır, yapılanma, süreç ve bazı değişimler yapılacaktır. Ayın 19’undan itibaren başlayacak süreçten bahsediyorum. MHK’yı ne kadar değiştirirseniz değiştirin MHK yönetimi sistemi çok farklı şekilde yönetiliyor, MHK dışında hakemlerde kendi aralarında bir camia… Sayın Hasan Doğan bu süreci araştırıyordu rahmetli oldu o durum öyle kaldı bu durumu neden araştırmadılar neden devam ettirilmedi?


Bu matruşka gibi; sürekli yüzler aynı, suratlar aynı böyle olunca Avrupa kupalarında başarılı olamıyoruz, ligde yanlış kararlar almak zorunda kalıyorsun. Ben Adil Rami’yi alayım diyorsun, Lemina’yı alayım diyorsun tuttu gerçi Lemina, ben kiralık olarak alayım para ödemeden alayım Seri’yi alayım! Hep böyle oluyor artık. Tolga Ciğerci’yi sakat sakat alıyorsun iyileşirse diye o da iyileşti ve daha iyi olacak! Hep böyle oluyor artık…

“ALİ KOÇ YAPILAN YANLIŞLARA KULAK VERMELİ, ÜZERİ ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILMAMALI!”

TFF Başkanı hakemlerle alakalı kendisini sorgulamalı, VAR teknik kadrosu hiç değişmiyor ve oradaki olayı sorgulaması lazım! Burayı Sayın Nihat Özdemir sorgulamalı, herkese adil ve iyi davranacağından şüphem yok ama bu sorgulamayı yapması gerekiyor… İkincisi; Sayın Ali Koç, evet yeni bir düzen, mali zorluklarla geldin ama sorgulayın; neyi yanlış yaptık, neyi doğru yaptık diyerek bir sorgulayın. 17-18 oyuncu satın almışsınız kiralamışsınız yararlı olmuş ya da olmamış bunları bir sorgulayın… Fenerbahçe yönetiminde bir tane Şekip Mosturoğlu, bir tane Mithat Yenigün yok! Kusura bakmasınlar, yok! Başkan ne derse onu yapan yöneticiler var. Yapılan yanlışlara bir kulak vermesi lazım Sayın Ali Koç’un, geçmişteki insanlar gibi olmak istemiyor Koç ama taraftar da bunu bekliyor uygun bir dille bunları anlatın, insanları aydınlatın yani bir şey yapın bu olayların üzerini örtmeye çalışmayın.

VAR SİSTEMİ TEKNİK KADROSU TEK BİR KULÜBE HİZMET EDİYOR!”

Yakın bir zamanda ispatlanacak; VAR’da bulunan teknik kadro tamamıyla bir kulübe hizmet ediyor, tamamıyla!
Dünkü Fenerbahçe’nin penaltı pozisyonu ve hemen ardından gelen gol durumu Beşiktaş’ın, Galatasaray’ın başına gelseydi ne yaparlardı? Ne olurdu? Penaltı tekrarlanması doğru tamam ama penaltı kullanılmadan oyuna giren Göztepeli oyuncular da var, sonra kurtarılıyor gol oluyor ama o ana kadar araya girmiyorsun! Yazık günah değil mi herkes için geçerli bu durum!

“MAÇ GÜNÜ ‘FENERBAHÇE’YE TRANSFER YASAĞI GELEBİLİR’ HABERİ SERVİS EDİLİYOR!”

Asıl sorun şu; dün durup dururken çıkılıyor ‘Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer yasağı gelebilir!’ denilerek birilerinin eliyle bu servis ediliyor neden? TFF her takımla ilgili belirli kararlar alabilir, sadece Fenerbahçe için mi bu? Neden maç günü yapılıyor bunlar?

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER