Ara transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Süper Lig ekibi Beşiktaş forvet mevkiindeki eksikliği Vincent Aboubakar'ı alarak giderirken; stoper bölgesindeki arayışlarını sürdürüyor.

Stoper arayan Siyah Beyazlı kulübe sürpriz bir teklif komşudan geldi. 

AEK takımında forma giyen eski Beşiktaşlı futbolcu Domagoj Vida'nın menajeri aracılığıyla Beşiktaş yönetimine mesaj gönderdiği ve kariyerinin son dönemecinde Siyah Beyazlı forma ile bir kez daha şampiyonluk yaşamak istediğini söylediği iddia edildi.

Fotomaç'ta yer alan habere göre; 1.5 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen Yunan ekibinden ayrılma konusunda zorluk yaşamayacağını ileten Vida'nın teknik direktör Şenol Güneş ve Beşiktaş yönetimine dört koldan sağ stoper ararken uzun yıllar Beşiktaş formasını terleten Domagoj Vida'nın bu teklifi dikkat çekti.

Hırvat savunma oyuncusu, forma giydiği süre boyunca hem teknik direktörlerin vazgeçilmezi olmuş, hem de tarafların takdirini toplamıştı.

Ancak, Nisan ayı sonunda 34 yaşına girecek olan Vida'nın menajerinin FIFA'ya gitmesi ve kulübü şikayet etmesi Başkan Ahmet Nur Çebi'yi oldukça kızdırmıştı.

Gelen bilgilere göre özellikle Aboubakar'ın dönüşüne izin verilmesi ise Vida'nın dönüşüne de "neden olmasın" denebileceği şeklinde yorumlanıyor. Hırvat stoperin menajerine şu ana kadar bir cevap verilmedi.

Vida'yla ilgili son karar Başkan Çebi, Kazancı ve Güneş'in yapacağı üçlü görüşmenin ardından verilecek.

Beşiktaş'a yeniden geri dönmek isteyen Vida, profesyonel kulüp kariyerinde en çok Siyah Beyazlı formayı terletti.

Hırvat stoper Beşiktaş formasıyla 165 resmi karşılaşmada göre yaparken, 16 gol ve 1 asistle toplam 17 gole doğrudan katkı sağladı.