Dünya Kupası'nda Lukaku'nun kaçırdığı goller sonrasında turnuvadan elenen Belçika'da en merak edilen konulardan biri de Galatasaray'da forma giyen Dries Mertens olmuştu. Deneyimli futbolcunun milli takımı bırakıp bırakmayacağı konusunda pek çok iddia ortaya atılmıştı. Peki, Dries Mertens Belçika Milli Takımı'nı bırakacak mı? Detaylar haberimizde.

Galatasaray'ın bu sezon başında kadrosuna kattığı Dries Mertens, ülkesi adına Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda boy göstermişti. İstenen sonuçların alınmadığı Belçka evine dönerken tecrübeli futbolcu için milli takım kariyerini sonlandıracağı yönünde iddialar basında yer almıştı. Peki, Dries Mertens Belçika Milli Takımı'nı bırakacak mı? Detaylar haberimizde.


 

Beni yine milli takıma çağırabilirler mi

Belçika'nın gruptan çıkamaması ile hedefte olan oyunculardan olan 35 yaşındaki Mertens milli formaya veda etmeyi düşünüp, düşünmediği ile ilgili soruya şöyle bir yanıt verdi. "Göreceğiz. Bence hala iyi gidiyor. Bu yüzden bırakmam gerekiyor mu bilmiyorum. Beni yine milli takıma çağırabilirler mi? Evet, neden olmasın?" ifadelerini kullandı. 

Fransa'nın kadrosunda sadece 2 Fransız olması herkesi şaşırttı! İşte o isimler... Fransa'nın kadrosunda sadece 2 Fransız olması herkesi şaşırttı! İşte o isimler...


21 gol attı

Dries Mertens Belçika Milli Takımı'nın formasını 108 kez giyerken 21 kez gol sevinci yaşadı.