Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'un çiçeği burnunda yıldızı Youssoufa Moukoko için olay yaratacak bir iddia ortaya atıldı.

Dünya futbolunun parlayan yıldızları arasında yer alan Youssoufa Moukoko için skandal bir iddia ortaya atıldı.

Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund takımında forma giyen Youssoufa Moukoko'nun yaşının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Galatasaray’da Okan Buruk İstedi, Yönetim Harekete Geçiyor! Galatasaray’da Okan Buruk İstedi, Yönetim Harekete Geçiyor!

Mynet Spor'da yer alan habere göre; Alman ekibine transfer olduktan sonra babasıyla arası bozulan Moukoko için ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü.

Babasının yaptığı paylaşımda oğlunun yaşının aslında 22 olduğu ve nüfusa bilerek geç kayıt ettirdiği ifade edildi.

Öte yandan Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Sergen Yalçın, yıllar önce yorumculuk yaptığı sırada Afrikalı futbolcuların birden fazla pasaportu olduğunu iddia etmişti.

Yalçın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

"Afrikalıların en az 5-6 yaş ufaltması var. 30 yaşındayım diyorsa rahat 36-37 yaşındadır. Ben Aurelio'yu gördüm, benden büyük. Kesin büyük. Afrika'dan bir tane arkadaşım geldi benim, "Bunların 3-4 tane pasaportu var" diyor. "Sen bana sor, ben sana yaşını söyleyeyim" dedi. Afrikalı oyuncuların yaşları sahte. Hepsinin 3 tane pasaportu var. Resmi bilgidir bunlar. Bir oyuncu 20 yaşındaysa, 26-27'dir. Galatasaray'da oynayan Eboue'nin yaşı doğru mu? En az 6 yaş ufaltması var."