Dünyanın gözü kulağı, Rusya'da oynanacak Dünya Kupası'nda odaklandı. Moskova'da 14 Haziran ve 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan FIFA Dünya Kupası organizasyonu için geri sayım başladı. Güvenlik güçleri, önlemlerini arttırdı. Rusya'nın güzellikleriyle ünlü kızları da sporcular için "tehlikeli" sayıldı!

RUS KIZLAR YASAK

Takvim'in haberine göre Turnuvaya katılacak olan Nijerya Milli Takımı'nın Alman asıllı antrenörü Gernot Rohr, Rusya'nın çekici kızları nedeniyle korkuya kapıldı. Rohr, sporculara yönelik yasak listesi hazırladı. Futbolcularının Rusya'da önümüzdeki ay başlayacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası süresince Rus kızlarıyla yakınlaşmalarını yasakladı.

TEK BİR İSTİSNA VAR

Nijerya takımına tek bir istisna tanındı. Rohr, sadece milli takımın kaptanı John Obi Mikel'in uzun süredir birlikte olduğu, 2 çocuğunun annesi olan Rus kız arkadaşı Olga Rayic'in kampa gelmesine izin verdi.

RUSLARI KIZDIRDI
Alman teknik adamın Rus kadın önlemi, Nijeryalı futbolculardan çok Rus siyasileri kızdırdı. Rus yetkililer, Gernot Rohr'u, ülkelerine yönelik karalama kampanyası yürütmekle suçladı. Hatta Rohr'un "Rus kadın yasağı"nın perde arkasında Almanya'nın olduğu yönünde yorumlar bile yapıldı. Moskova'daki sosyal paylaşım sitelerinde de Alman teknik direktör Gernot Rohr'a tepki yağdı.

ARJANTİN KLAVUZ HAZIRLAMIŞTI

Rusya'da yapılacak Dünya Kupası için diğer katılımcı ülkeler de Rusya ile ilgili hazırlıklar yapmıştı. Örneğin Arjantin Futbol Federasyonu davranış kılavuzunda Nijerya'dan farklı olarak Rus kızlarıyla kazasız belasız nasıl iyi vakit geçirilebileceğini anlatmıştı.

İNGİLİZ İSTİHBARATINDAN UYARI

Daha önce İngiliz istihbarat uzmanı Anthony Glees, İngiliz futbolcuları güzel Rus kadınları konusunda uyararak, futbolcuların bal tuzaklarına düşerek şantaja maruz kalabilecekleri konusunda uyarmıştı..