Oyun takibi, arkadaşlarını yönlendirmesi, kritik hamlelerinin yanı Livaković penaltıları kurtarışlarıyla da turnuvanın yıldızı konumunda. Arjantin ile Hırvatistan yarı finalde karşı karşıya gelecek ama... Alman devi Bayern Münih, şimdiden 27 yaşında file bekçisi Dominik Livaković için temaslara başladı. Dinamo Zagreb takımında forma giyen Livaković, pürüzlerin gidrerilmesinin ardından yeni transfer sezonunda kupa canavarı Bayern Münih'in kalesini koruyabilir. 

Dominik Livaković Bayern yolunda

En iyisini bul ve transfer et politikasına aynen devam eden Bundesliga ekibi Bayern Münih, gözüne Dünya Kupası'nın tartışmasız en iyi performansını gösteren Hırvat Dominik Livaković'i transfer listesine aldı. İngiliz medya organı Sky Sports, Bayern Münih'in Dominik Livaković'in menajeriyle görüşmelere başladığını aktardı. Masadaki pürüzler çözülürse ilk transfer döneminin ardından 27 yaşındaki kalecinin Bayern'in kalesini korumasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Neuer sezonu kapatmıştı

Diğer taraftan Dünya Kupası'na erken havlu atan Almanya'nın ve Bayern Münih'in kalecisi Manuel Neuer, sosyal medya hesaplarında bir açıklama yaparak alt bacak kısmında bir kırık oluştuğunu ve sezonu kapattığını ifade etmişti. Alman file bekçisi, "Ne diyebilirim ki, yılın sonu kesinlikle daha iyi olabilirdi... Kayak yaparken kafamı toparlamaya çalışırken alt bacak kırığı oluştu. Dünkü ameliyat iyi geçti. Doktorlara çok teşekkürler! Ancak mevcut sezonun bittiğini bilmek canımı yakıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Dominik Livaković kimdir?

9 Ocak 1995, Zadar Hırvatistan doğumlu. Dominik Livaković, kaleci pozisyonunda görev yapan Hırvat millî futbolcudur. Prva HNL takımlarından Dinamo Zagreb'te forma giymektedir. Profesyonel kariyerine 2012 yılında NK Zagreb takımında başladı. Daha sonra sırasıyla Dinamo Zagreb ve NK Zagreb takımlarında forma giydi.