Dört yılda bir düzenlenen Dünya Kupası'nda 2022'nin üçüncüsü belirlendi. Yarın oynanacak final öncesinde Fransa'ya 2-0 kaybeden Fas ile Arjantin karşısında aldığı 3-0'lık mağlubiyetle yarı finalde elenen Hırvatistan karşı karşıya geldi. Yakaladığı başarıyla Afrika kıtasının gururu haline gelen ve ilk kez yarı finale kalan ekip olmayı başaran Atlas Aslanları, Beşiktaş'ta forma giyen Romain Saiss önderliğinde bir hikayeye imza atarak madalya ile dönmek istiyordu ancak olmadı. Karşılaşma Hırvatların 2-1'lik üstünlüğü ile sonuçlandı.


Kısa sürede iki gol

Üçüncü olabilmek için karşı karşıya gelen Hırvatistan ile Fas arasındaki mücadele oldukça hızlı başladı. 7'inci dakikada Gvardiol, duran top organizasyonunda topu ağlarla buluşturdu. Ancak sevinç sadece 2 dakika sürdü. Faslılar Achraf Dari ile cevap verdi ve eşitliği getirdi. İlk yarı bu sonuçla tamamlanacak derken 52'de sahneye çıkan Orsic, nefis bir vuruşla ülkesini 2-1 öne geçirdi ve galibiyeti getiren vuruşu yapmış oldu.


 

Fas gönüllerde taht kurdu

Böylece 2018 dünya ikincisi Hırvatistan, Fas'ı 2-1 devirek tarihinde ikinci kez dünya üçüncüsü oldu. Fransa karşısında peri masalı sona eren Kuzey Afrika ekibi ise üçüncülük maçını da kaybederek Dünya Kupası'nı 4. olarak tamamladı ancak gönüllerde taht kurmayı başardı.