İlk sırada 20 Milyar Dolar ile Şeyh Mansur alıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’ni yöneten altı kraliyet ailesinden biri olan El Nehyan’ın mensubu olan Mansur bin Zayid el-Nehyan, Premier Lig ekibi Manchester City’yi satın alarak adını futbolseverlere duyurdu. Manchester City, onun yatırımının ardından bir dünya devine dönüştü. Ancak yatırımı bununla da sınırlı kalmadı. Şeyh Mansur’un şirketi City Football Group, daha sonra Girona, New York City, Melbourne City, Mumbai City, Montevideo City Torque ve Yokohoma F. Marinos gibi kulüpleri de bünyesine kattı.

İkinci Sırada İse Dietrich Mateschitz 19.4 milyar dolar

Red Bull’un patronlarından Avusturyalı milyarder Dietrich Mateschitz, başta futbol olmak üzere spor sektörüne büyük ilgi gösterdi. RB Leipzig, Red Bull Salzburg ve New York Red Bulls, Mateschitz’in sahip olduğu futbol kulüpleri…

Üçüncü Sırada İse Andrea Agnelli ve ailesi  13.5 milyar dolar

Dünyanın en büyük kulüplerinden Juventus, Agnelli ailesine ait. Ailenin futboldaki yüzü olan Andrea Agnelli, Juventus'un yanı sıra Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) de başkanlığını yapıyor. Daha çok otomotiv sektöründeki yatırımlarıyla bilinen Angelli ailesinin 13.5 milyar dolar civarında mal varlığı bulunuyor.

Dördüncü sırada ise Chelsea'nin patronu Abramovic var.

KAYNAK:GOAL