Galatasaray’ın medyaya kapalı son yapılan Divan toplantısında, Dursun Özbek konuşma yapmadan önce, Divan heyetinin tüm üyeleri ses veya görüntü kaydı alınmaması yönünde ikazda bulunduğu, aksi durumda ise üyeliği düşürmeye kadar giden disiplin cezaları yapılacağını bildirdiği ifade edildi.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Başkan Özbek’in bu şartlar altında yaptığı konuşmasında, Süper Kupa ile ilgili şu bilgileri aktardığı ifade edildi:

"Birkaç hafta önce bir gece Mehmet Büyükekşi beni aradı. ‘Süper Kupa’nın Suudi Arabistan’da oynanması fikrine nasıl bakarsınız, Ali Koç ile de görüşeceğim’ dedi. Bu teklife hemen yanıt veremeyeceğimizi, yönetim kuruluyla görüşüp, konuyu Divan kurulumuza taşıyacağımızı söyledim..."

"Ardından Ali Koç’u aradım, açmadı. Gece geç saatte döndü. Amerika’da olduğunu dönünce arayacağını söyledi. Ancak ABD’den dönünce aramadı. Kulüpler Birliği toplantısı için bir araya geldiğimizde konuyu tekrar hatırlattım. Ali Koç bana ‘Biz o işi onayladık’ karşılığını verdi. Süreç bu şekilde ilerledi, sizlere aynen olduğu gibi aktardım."