Ali Sami Yen'in Feriköy Mezarlığı'ndaki mezarı başında yapılan anma törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve bazı yönetim kurulu üyeleri, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile sarı-kırmızılı kulüpten bazı isimler yer aldı.

Törende başkan Dursun Özbek, açıklamada bulundu.

"O ve arkadaşları, kuruluşuyla beraber kulübe bir misyon yükledi. Yabancı takımları yenmek için kurulan bir kulüp olduğunu ifade etti. Bundan sonra gelen yöneticiler, Galatasaray'ı yüceltmek için bu misyona hep sadık kaldı. Bugün Türkiye'de yurt dışında yabancılarla yapılan mücadelede en başarılı takım Galatasaray. Benim başkanlığımda, yönetim kurulu arkadaşlarımla bu misyona sahip çıkıyoruz. Yabancı takımları yenmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Geçen hafta yaşadığımız zafer bunun nişanesidir. Bütün camiama, taraftarlarıma teşekkür ediyorum. Bize verdikleri destekle bu zaferlere ulaşıyoruz. İnşallah bundan sonra da Galatasaray, bayrağı en yüksek seviyeye çıkartacak ve bizden sonra gelenler de aynı misyonun takipçisi olacak. Ali Sami Yen ağabeyi kabrinde ziyaret ettik, ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. Galatasaray'ın bundan sonraki zaferlerini kutlamak üzere buradan bütün Galatasaraylılara selam gönderiyorum."

"Ali Sami Yen ağabey, arkadaşlarıyla beraber olimpik sporların yerleşmesi, gelişmesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Sporun her dalında hizmet vermiş birisi. Kendisi büyük bir spor adamıydı. Böyle bir spor adamının Galatasaray Kulübünden ve Galatasaray Lisesinden doğmuş olması bize gurur veriyor. Yaptıklarıyla iftihar ediyoruz, onun izindeyiz."