Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Temmuz Ayı Olağan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Gözler bir süredir gerçekleşmesi beklenen yeni transferler ve gündemdeki takviyelerdi. Özbek gecikme yaşandığını kabul ederek tesislerin ise Kemerburgaz'a taşınması gerektiğini dile getirdi.
 

Söz verdi

"Bütün üyelerimizi bu akşam Galatasaray Adası'na, güneşi birlikte batırmaya davet ediyorum. Galatasaray Adası, kulübün tamamen sosyal tesisi olacak. Bunun sözünü veriyorum. En kaliteli hizmeti Galatasaray’a yakışan şekilde sunacağız. Ticari bir işletme, kar amacı güden bir yer olmayacak. Sübvansiyonsa sübvansiyon yapacağım”


Yüzlerce milyon liralık faiz

"Kulübün içinde olduğu faiz sarmalı, kulübü feci şekilde yıpratıyor. Senede 400-450 milyon TL'ye yakın faiz ödüyoruz. Buna rağmen Türkiye'nin en başarılı Spor kulübüyüz."


Gecikmeyi kabul etti

"Galatasaray’ın 1 lirasının bile hesabını yaparak çalışıyoruz. Tüm Galatasaraylıların gurur duyduğu bir takım seyredeceğiz. Sabretmenizi istiyorum. Transferleri uygun yapmak isteyince, gecikmeler oluyor. Bize 'hep inşaattan, araziden, tesisten bahsediyor' deniyor. Biz elbette bir spor kulübüyüz. Spor kulübü olarak başarılı olabilmemiz için, mali açıdan spor faaliyetleri dışında bir destek olması gerekir. Bu projeler onun için."


 

Galatasaray'a yakışmaz

"Geçen hafta Eyüpspor'un tesislerine gittim, utandım! Bizim Florya'da tesisimiz çok kötü durumda. Galatasaray gibi bir kulübe bu yakışmaz. 50 senedir tesisleşme konusunda kimse bir şey yapmadı. Artık zamanı geldi. Florya'nın güncellenmesi lazım."


Kemerburgaz şartı

"Kemerburgaz'a taşınmak zorundayız. Bugüne yakışır tesisin orada yapılması gereği var. Emlak Konut'tan da Florya'daki bize ait olmayan arsayı istedik. Ve kabul ettiler. İşin rakamsal boyutlarını pazar günü anlatacağız."