Uzun süredir Galatasaray'a geleceği konuşulan İcardi transferi hakkında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Galatasaray’ın öncelikli sorunları ekonomik diyorum. Bu konuda hiç soru gelmiyor. Öncelikle Galatasaray’ın sportif başarısını arka plana atmadan, borç yapımızı düzeltmek zorundayız. Elbette futbolu, amatör branşları önemsiyoruz. Ekonomik manada da üyelerimizin geleceğimizi düşünmesini özellikle rica ediyorum.” sözlerini söyledi.

Futbolu bırakan Arda Turan hakkında  “Uluslararası boyutta da başarılı olmuş bir sporcu. Futbolu daha yeni bıraktı. Arda’nın önce bazı eğitimleri alması gerektiğini düşünüyorum. Galatasaray, Arda’nın yuvasıdır. Bu manada kendisini hazırlaması, hazırlıkları bittikten sonra görev alması kaçınılmazdır.”  ifadesinde bulundu.

Galatasaray’ın projelerine de değinen Özbek, “Bankalara faiziyle 2,7 milyar borç var. Kemerburgaz, Mecidiyeköy, Florya’daki projeleri yaptıktan sonra Galatasaray’ın elinde bugünkü rakamlarla 7 milyar liralık fonu olacak. Borçlarını ödemiş bir kulüp olacağız. 2,5-3 yıl sonrasına gittiğimizde Galatasaray’ın borcu yok ve 7 milyar liralık bir fonu var. 'Hemen gidelim şu futbolcuyu alalım' diye bir şey yok. Bu fon Galatasaray’ın ana parası ve kimse buna dokunamaz. Galatasaray’ın önümüzdeki 25 yılına garanti altına alacak bu fonun ancak getirisinden yönetimler faydalanabilir. Bunlara da genel kurul karar verecek. Sürdürülebilir sportif başarıyı yakalamanın peşindeyiz. ‘Hele bir seçilelim sonrasına bakarız’ dönemi bitmiştir.'' dedi.