Kulübün Kemerburgaz'da yapımı devam eden Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen eylül ayı divan kurulu toplantısında başkan Dıursun Özbek açıklamalarda bulundu.

Erden Timur'a teşekkür ediyorum

 "Erden kardeşim, 2022'de başlayan süreçte çok zor bir görev üstlendi. Gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve Türk Futbol tarihinin en yüksek değerli kadrosunu kurulmasında da çok büyük katkıları oldu. Bu kadro, sahip olduğumuz imkanları değerlendirme açısından da çok değerli. Kendisine büyük bir teşekkür gönderiyorum. Erden'in Galatasaray'a katkısı sadece futbolla ilgili değil. Nerede Galatasaray'ın ihtiyacı varsa, sponsorluklarda, inşaatlarımızda orada. Erden kardeşimin Galatasaray'a katkısı çok büyük. Kendisine şahsım, yönetim kurulum ve Galatasaray camiası adına teşekkür ediyorum."

1 milyon 80 bin lira'ya yükselttik

''540 milyon lira olan Sportif AŞ'nın sermayesini 1 milyon 80 bin liraya yükselttik. Çok başarılı bir sermaye artışı oldu. Katılım yüzde 100'e yakındı. Emeğe geçenlere teşekkür ederim."

Rekor seviyede sponsurluklara imza attık

''Kulüplerin yaşaması için gelirlerini arttırmaya ihtiyacı var. Galatasaray Kulübü tarihinde rekor seviyede sponsorluklara imza attık. Onun için gelirimiz 200 milyon euronun üzerine çıkıyor. Sponsorluklarla ilgili çalışmalarımız bitmedi. İnşallah genel kurulda yeni sponsorluklar ilave ederek bu rakamı büyüterek sizinle paylaşırız."