Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Nef Stadı'nda gerçekleştirilen yardım malzemesi toplama merkezine gitti.

Toplanan yardımların bölgeye ulaşmasının en önemli unsurun olduğuna vurhu yapan Özbek, "Stadın 2 katını lojistik destek için ayırdık ve insanlara çağrıda bulunduk. Burada muazzam bir kalabalık oldu. Bu yardımları bölgeye ulaştırmamız çok önemli. Çok büyük bir felaket yaşıyoruz. Korkunç bir manzara var. Yaraları sarmak için herkes elinden geleni yapıyor." şeklinde konuştu.

Özbek, Milletimize geçmiş olsun. Türk milletinin özelliklerinden birisi beraber olmaktır ve bu durum da bu suretle tekrar görüldü. Bütün Türkiye, tek yumruk oldu. Biz de bu faaliyetler çerçevesinde deprem sabahında işe koyulduk. Bugün 4. günümüz. Başkan vekilimiz Erden Timur, Hatay'a gitti ve büyük bir depo tuttuk orada. Bu yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaşması çok önemli. Sadece merkeze değil mezraya da ulaşmamız lazım. Bunun için nakliye araçları tutuldu. Bu çalışmalara bağlı olarak bugün 46. tırımızı sevk ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Dursun sözlerine şöyle devam etti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile konuştum ve kendisi Gaziantep'teydi, konteyner kent kurma çabasındalar. Biz de Galatasaray Kulübü olarak bunu desteklemek istiyoruz. İlk aşamada 100 konteyner göndereceğimizi söyledik. Valilikte konuyu görüştük ve kendilerine hazırlığımızı yaptığımızı söyledim. Bölgede irtibatı kurması için merhum başkanımız Mustafa Cengiz'in oğlu Sarper Cengiz'le de konuştum. Kendileri Gaziantepli. Bu konteynerleri oraya ulaştırmaya çalışacağız. Eksikler bitmiyor. Biz buna camia olarak en üst seviyede destek olmanın gayreti içindeyiz. Milletimizin başı sağ olsun."