Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Temmuz Ayı Olağan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. 

Özbek, "Göreve geldikten sonraki 1.5 aylık süreçte ki bayram ve tatilleri çıkarırsak yaklaşık 26 iş günü ediyor. Plan ve projelerimizle, ekibimizle hızlı bir şekilde sorunları çözmeye başladık" dedi. 

"ÖNEMLİ BİR MÜJDEYİ ÇOK YAKINDA VERECEĞİM"

Galatasaray Adası'nın iyi hizmet vermesi için geliştirilmesi gerektiğini belirten Özbek, "Size çok yakında ada için bugüne kadar yapılanlardan çok daha önemli müjdeyi de çok yakında vereceğim. Çalışmalar henüz bitmediği için söylemek istemiyorum ancak ada için çok pozitif, çok güzel gelişmeler var" diye konuştu. 

"400-500 MİLYON TL FAİZ ÖDÜYORUZ"

"Kulübün içinde olduğu faiz sarmalı, kulübü feci şekilde yıpratıyor. Senede 400-450 milyon TL'ye yakın faiz ödüyoruz. Buna rağmen Türkiye'nin en başarılı Spor kulübüyüz."

"EN İYİ KADROYU KURMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Transfer çalışmaları hakkında da konuşan Özbek, "En iyi kadroyu kurmaya çalışıyoruz. Sabırsızlıkları anlayışla karşılıyorum ama biz Galatasaray'ın 1 lirasının bile hesabını yaparak hareket etmek zorundayız. Biz sadece bugünü değil geleceği de hesap etmek zorundayız. Hepinizin içi rahat olsun tüm Galatasaraylıların gurur duyduğu bir takımı hep berabere izleyeceğiz. Transfer sezonu devam ediyor. Hem sizden hem de taraftarlarımızdan sabır bekliyorum. Galatasaray'ın belli bir mali yapısı var dolayısıyla en uygun şekilde yapmaya çalıştığınızda da ufak tefek gecikmeler oluyor ancak kısa zamanda bunları halledeceğiz" dedi. 

dursun özbek

"TESİSLERİMİZDEN UTANDIM, BİZE YAKIŞMIYOR"

"Geçen hafta Eyüpspor'un tesislerine gittim, utandım! Bizim Florya'da tesisimiz çok kötü durumda. Galatasaray gibi bir kulübe bu yakışmaz. 50 senedir tesisleşme konusunda kimse bir şey yapmadı. Artık zamanı geldi. Artık futbol için bizim kalemiz olan yeri güncellememiz gerektiğini ifade ediyorum. İki tane sahamız var Florya'da biri bakımda şimdi, diğerinin ebatları uygun ölçüde değil. Asıl saha bakımda olduğu için A takımımız küçük sahada idman yapıyor. Bu yakışıyor mu Galatasaray'a... Onun için biz Kemerburgaz'a taşınmak zorundayız. Birçok faydası var ama en önemlisi de bugüne yakışır tesisin orada yapılması gerekiyor"

BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASINDAN ÇIKMA KARARI

Dursun Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak istediklerini belirterek, "Gayrimenkul çalışmalarından elde edilecek gelirin ilk gideceği adres belli. Bankalar Birliği anlaşmasından dolayı Galatasaray'ın 2.7 milyar liralık borcununu temizlemek istiyoruz. Bankalar Birliği'nin yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz." dedi.

"Gayrimenkul çalışmalarından elde edilecek gelirin ilk gideceği adres belli. Bankalar Birliği anlaşmasından dolayı Galatasaray'ın 2.7 milyar liralık borcununu temizlemek istiyoruz. Bankalar Birliği'nin yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz. Yapılandırma anlaşmasının faizi çok düşük, niye çıkmak istiyorsun diyorlar. Bugün düşük olabilir ama 6 ay, 8 ay veya 1 sene sonra ne olacağını kimse bilemez. Tedbirli olmak zorundayız."