Galatasaray Başkanı Dursun Özbek,  sarı kırmızılıların Ekmas Group ile imzaladığı sponsorluk anlaşması için düzenlenen imza töreninde    açıklamalarda bulundu.

 Başkan Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un  bir televizyon programında yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.

''HACİVAT - KARAGÖZ OYUNU GİBİYDİ"

"Ali Koç Sözcü TV'de açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Divan Başkanı Uğur Dündar moderatör, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise konuktu. Ali Koç'un ithamlarının içeriğinden çok bu kompozisyona dikkat etmek lazım. Bugüne kadar sayın başkan tek başına çıkıp görüşlerini ifade ediyordu. Dün akşamki program bana Hacivat-Karagöz orta oyununu hatırlattı. Her şey önceden tasarlanmıştır Hacivat-Karagöz'de, belli replikleri vardır. Dün akşamki program da öyle oldu. Bitmek tükenmek bilmeyen ithamlar, iftiralar peşi sıra geldi. Ben artık bunun bir Hacivat-Karagöz oyunu seviyesine düştüğünü düşünüyorum ve daha fazla söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum."

''GEREKÇELERİ ORTAYA KOYMASI LAZIM"

''Herkesi itham eden ve eli kanlı terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalışan bir başkan. İthamların doğruysa bu ithamların gerekçelerini de ortaya koymak lazım. Bizim işimiz yeşil sahada birbirimizi yenmeye çalışmak olmalı. Ali Koç'un yaptığı ithamların muhatabı çoğunlukla TFF. Benzer soruları TFF Başkanı'na da sormak gerekiyor. Sayın başkanla muhtelif toplantılarda birlikte oluyoruz. Ali Başkan'ın orada kullandığı ifadelerle, basın toplansıtısındaki ifadeleri arasında büyük çelişki var. Bazı kulüplerin FETÖ ile ilişkili olduğunu söylemekle neyi amaçlıyorsunuz. Bu konunun Türkiye'deki barışa ve Türk futboluna hiçbir fayda getirmediğini ifade etmek istiyorum."