Bu sezon şampiyonluk mücadelesi vermek ve Avrupa'da başarılı olmak isteyen Beşiktaş, transfer çalışmalarına devam ediyor. Siyah beyazlılar şu ana kadar geçen suskun dönemi Dusan Tadic bombasıyla sona erdirmek istedi ancak Sırp futbolcudan gelen açıklama hayalleri suya düşürdü.

Yeni sezonda 3 kulvarda da başarılı olabilmek adına kolları sıvayan Beşiktaş, birçok yıldızla görüşmelerini sürdürüyor. Şu ana kadar transferde sessiz kalan ve taraftarının da tepksiini çeken siyah beyazlıların gündemine flaş bir isim gelmişti. Ajax ile yollarını ayırması konusunda söylentiler çıkan Dusan Tadic ile ilgilenen Kartal'ın hayalleri suya düştü. Sırp futbolcu Hollanda basınına açıklamalarda bulundu.

dusan-tadic-bjk

Ajax'ın 1 numarası

Southampton'dan sonra 3'üncü Hollanda takımı kariyerinde Ajax ile sözleşme imza atan Dusan Tadic, Amsterdam ekibiyle yaşadığı şampiyonluklar, kupalar ve Şampiyonlar Ligi yarı finali ile elde ettiği istatistiklerle de adını Avrupa futboluna yeniden yazdırmıştı. Sırp yıldız ilerleyen yaşına rağmen geçen sezon da 34 lig maçının tamamında oynayarak profesyonelliğini ortaya koydu. 47 karşılaşmada 13 gol atıp 21 de asist yaptı. Ayrıca kaptanlık da yapan deneyimli futbolcu, takım hiyerarşisinin de ilk sırasında.

dusan-tadic-bjk4

Son sezonuna girdi

Ajax ile imzaladığı sözleşmenin son yılına giren Dusan Tadic'in takımdan ayrılacağı yönünde iddialar medyada yer almıştı. Hollanda temsilcisinin Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak olmasından dolayı bütçe küçülmesine gideceği ve yüksek maaşlı oyunculardan kurtulma konusunda çalışmalara başladığı iddiaların ardından Tadic'in adı da Beşiktaş'a yazıldı.

dusan-tadic-bjk2

Birden fazla mevkide oynuyor

Dusan Tadic, Şenol Güneş'in de istediği profilde bir oyuncuydu. Çok yönlü, yetenekli, adam eksiltme becerisi olan ve bitiriciik noktasında oldukça yüksek isabeti bulunan 34 yaşınaki futbolcunun hücuma vereceği katkıyla çok daha farklı bir seviyeye gelineceği hesaplanıyordu ancak olmadı.

Hakan Çalhanoğlu Emre Mor iddialarına yanıt verdi! Hakan Çalhanoğlu Emre Mor iddialarına yanıt verdi!

tadic-1280-2022-05-11-ajax-sc-heerenveen-000079-1

Ajax'ın oyuncusu kalacak

Hollanda medyasından Mike Verweij; yıldız futbolcuyla görüştüğünü ifade ederek "Tadic'e yakın insanlara onun Ajax'tan ayrılmak istediğine dair son söylentileri sordum. Aldığım tek şey, kırmızı-beyaz ifadeler oldu. Yani o bir Ajax oyuncusu. Ajax oyuncusu olarak kalacak." paylaşımında bulundu.