FOTMAÇ'ta yer alan haberde; süper Lig'in iki dev ekibi Fenerbahçe ve Galatasaray'ı transfer listesinde yer aldığı bilinen ve her iki ekiple de pazarlık halinde olduğu ifade edilen Artem Dzyuba ile ilgili eski Rus file bekçsi Ruslan Nigmatullin açıklamada bulundu.

Eski kaleci Ruslan Nigmatullin yapmış olduğu konuşmada, Artem Dzyuba'nın olası Türkiye transferinde yaşayabileceği trülü senaryolardan söz etti.

O SÖZLER!

"Türkiye Ligi çok zor. Orada taraftarlar çok talepkar.. Bu yüzden Dzyuba'nın oynaması çok zor olacak. Dzyuba eskisi gibi değil, artık daha yavaş. Türkiye'de futbol hızlı, agresif ve birebir mücadeleye dayalı. Dzyuba'nın başarılı olmasını isterim ama bana öyle geliyor ki orada oynamak, kolay olmayacak. Hepimiz Dzyuba'nın ne kadar toksik olduğunu biliyoruz. Forma şansı verilmediğinde, teknik direktörle ilişkisini bozuyor.  Dzyuba, böyle zamanlarda açık bir şekilde hocasından nefret etmeye başlıyor ve bunu net bir dille ifade ediyor.  Türkiye'de böyle bir şey yaşarsa, asla işe yaramaz. Türk futbolu onu hemen dışarı atar. Türkler, dik başlı ve özgüvenli, gururlu insanlardır. Bu yüzden taraftarlar, böyle bir futbolcunun tavrına asla müsamaha göstermezler."

ARTEM DZYUBA KİMDİR?

FK Zenit St Petersburg takımında Forvet mevkinde forma giyen Artem Dzyuba, 22 Ağustos 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. 196 cm boyunda ve 90 kilo olan Artem Dzyuba, Sağ ayağını kullanmaktadır Spartak Moskova, Rostov, Arsenal Tula gibi takımarında forma giyen golcü oyuncunun geçmişte Zenit forması altında 2 gol krallığı yaşamışlığı var. 1.96 boyu ile dikkatleri üzerine çeken Artem Dzyuba, Zenit'te aynı zamanda 4 lig ve 4 yerel kupa şampiyonlukları yaşadı