Bügün Elon Musk tarafından gönderilen bir tweet, spor dünyasında gündeme oturdu. 'Dünyanın en zengin adamı' yaptığı paylaşımla İngiliz devi Manchester United'ı satın alacağını duyurdu.

Musk'ın bu paylaşımı kısa sürede 400 binden fazla beğeni aldı. Zor günler geçiren Manchester United'da taraftarlar SpaceX ve elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın da sahibi Musk tarafından yönetilen bir kulübün hayaline kapıldı.

ŞAKA AÇIKLAMASI

Twitter'da 103 milyondan fazla takipçisi olan Musk, daha sonra şaka yaptığını açıkladı. Ünlü iş insanı yaptığı bir diğer paylaşımda bu durumun Twitter'da uzun süredir yapılan bir şakadan ibaret olduğunu duyurdu. Musk ikinci paylaşımında, "Ciddi değildim, bu Twitter'da uzun süredir devam eden bir şaka. Herhangi bir spor takımını satın almıyorum" ifadelerin kullandı. 

DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Kırmızı Şeytanlar, Sir Alex Ferguson'un 2013'te teknik direktör olarak emekli olmasından bu yana düşüşte. 2005'ten beri kulübün sahibi olan Glazer ailesine taraftarlar sık sık protestolarda bulunuyor.

MANCHESTER UNİTED'I SATIN ALABLİR Mİ?

Forbes'a göre 51 yaşındaki Musk'ın net serveti 270 milyar dolar seviyesinde. Elon Musk, bir hayran kitlesi ve güçlü maliyeye sahip dünyanın en popüler futbol kulüplerinden biri olan Manchester United'ı satın alabilir.

Kulübün Salı günkü borsa kapanışı itibariyle 2 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri vardı.

Mayıs ayı itibariyle Forbes, geçen yıl 633 milyon doları aşan bir gelirle Manchester United'ı yaklaşık 4.6 milyar dolar değer belirledi.