Yeni sezon hazırlıklarını Okan Buruk yönetiminde Avusturya'da sürdüren Galatasaray'da gidecek ve kalacak isimler netlik kazanıyor. Şu ana kadar Sergio Oliveira, Abdülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş'ı kadrosuna katan Sarı-Kırmızılı ekipte gidecek oyuncular da belirlendi. 

Galatasaray yurtdışı kampının yıldızlarından biri Emre Akbaba oldu. Oyuncu gösterdiği performansa ortasaha için oyuncu arayan yönetimi ve teknik heyeti sevindirdi. 

OKAN BURUK'TAN 'AKBABA' RAPORU

Oyuncularının kamp performansıyla ilgili kapsamlı raporlar hazırlayan Okan Buruk, Emre Akbaba'nın takımda tutulması ve oyuncuyla yeni sözleşme yapılması isteğini yönetime iletti. 

emre akbaba1

SÖZLEŞME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Okan Buruk'un talebi ile harekete geçen Galatasaray yönetimi, yeni sözleşme için görüşmelere başladı. Sözleşmesinin son yılına gşiren Emre Akbaba'nın da takımdan kalmak istediği belirtiliyor.

2018'de Alanyaspor'dan 4 milyon euroya transfer olan Emre Akbaba, geçtiğimiz sezonun başında eski takımı Alanyaspor'a kiralık olarak gitti. Emre, çıktığı 40 maçta 13 gol, 6 asistlik performans gösterdi.

Sarı-Kırmızılı forma ile toplam 73 karşılaşmada görev alan 29 yaşındaki oyuncu, 14 kez gol sevinci yaşarken, 8 defa da gol pası verdi.