Trendyol Süper Lig’de 12’nci hafta maçları için geri sayım başladı. MKE Ankaragücü, Antalyaspor’u sahasında konuk edecek. Kritik maç öncesi medya mensuplarının karşısına çıkan Teknik Direktör Emre Belözoğlu hem maç değerlendirmesi yaptı hem de hakemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Beştepe Tesisleri’nde gazetecilerin karşısına çıkan genç teknik adam, ‘’Ligde her maç zor geçiyor. Bizim gibi rakiplerimiz de maça en iyi şekilde hazırlanıyor. Futbolcularım arasında güzel bir enerji ve uyum var. Taraftarımızın da desteğini arkamıza alarak sahadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz’’ diye konuştu.

emre-belozoglu-planli-bir-on-yargi-oldugunu-dusunuyorum_8407_dhaphoto1

‘’Hakemlerin Bana Karşı Ön Yargıları Var’’

MKE Ankaragücü’nde teknik direktörlük koltuğuna oturduktan sonra 4 maçta 3 sarı kart gören Emre Belözoğlu, ‘’Ben, küçük yaşlardan itibaren futbol dünyasının içerisindeyim. Birazda küçük yaşta başlamamdan dolayı hep sıkıntılar yaşadım. Bu durumdan şikayet etmiyorum. Her nimetin külfeti de vardır. Lakin, teknik direktör olarak çalışmaya başladıktan sonra yan hakem ve 4’üncü hakemin sürekli benim kulübemin yanında durmasından rahatsızlık duyuyorum. Bu durum bana karşı planlı bir ön yargının ya da talimat neyse onun karşılığıdır. Bundan rahatsız oluyorum. Hakkaniyetli şekilde bu durumu dile getirdim’’ ifadelerini kullandı.

emre-belozoglu-yakaladigimiz-ivmeyi-enerjiyi-devam-ettirmek-istiyoruz_9685_dhaphoto1

Emre Belözoğlu: ‘’Hakemler Hep Benim Yanımda Duruyor’’

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, ‘’Yan hakem ve 4’üncü hakemin sürekli benim kulübemin yanında durmasından dolayı rahatsız olduğumu defalarca dile getirdim. Hakemleri yanımda görmek istemiyorum. Hakemlerin görevi adalet ve temsil kabiliyeti olmalıdır. Son maçta sarı kart gördüm. Penaltı pozisyonuna gösterdiğim tepki yüzünden gördüğüm için haklı olabilirler’’ şeklinde konuştu.