Onur Bulut transferi için TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na giden Kayserispor’da Beşiktaş’a tepkiler devam ederken siyah beyazlı ekipde bu durumua dair sessizliğini bozdu.

Kayseri Başkanı Ali Çamlı sporx’e “Sanırım bunlar akıllı biz salağız. Ben niye böyle bir protokolü imzalayayım. ‘1 milyon Euro’ya serbest kalma maddesi var’mış. Beşiktaş, bu maddeye göre Onur Bulut’u Transfer etti Bu saatten sonra kim haklıysa mahkeme karar verecek” şeklinde konuşmuştu.

Siyah beyazlıların Asbaşkanı Emre Kocadağ ise Kayserispor Başkanı ve yönetiminin yapmış olduğu açıklamaları hukuka götürdükleri belirterek; “Biz yasal olarak ne gerekiyorsa onu yaptık ve yaptığımız her işlemi hukuka uygun olarak gerçekleştirdik. Bu nedenle Beşiktaş Kulübü olarak rahatız. Konuyla ilgili olarak zaten gerekli açıklamaları Onur Bulut yaptı ve haklı olduğunu ifade etti. Biz de gelişmeleri bekliyoruz ve kulübün resmi antetli yazışmaları da bu haklılığımızı ortaya koyuyor” dedi.

Kocadağ, “Onur Bulut, Beşiktaş’ın futbolcusudur ve bu konuyla ilgili olarak söyleyecek başka bir şey bulunmamaktadır” ifaddesini kullanarak söyleyeceklerini noktaladı.

Onur Bulut  da yapmış olduğu açıklamada Kayserispor’un sergilediği tavrına tepki ortaya koymuştu. Onur ayrıca imza sürecinde kendisini kandırmaya ve üzerinden haksız menfaat sağlamaya yönelik davranışlarda bulunduğunu iddia ettiği eski kulübü Kayserispor’un yöneticileriyle ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ifade etmişti. 

Kaynak: Hürriyet / İsmail Er