Endonezya Ligi’nde yapılan Arema ile Persebaya maçında taraftarlar sahaya girdi. Polisin biber gazı sıkmasıyla çıkan izdihamda 174 kişi öldü 200’ye yakın yaralı var.

Endonezya Ligi’nde Arema ile Persebaya takımları arasında oynanan karşılaşma bir faciaya sahne oldu.  Taraftarların sahaya girmesi ve polisin müdahalesiyle başlayan izdihamda şu ana kadar 174 kişi öldü, 200’e yakın kişi yaralandı. Yaşananların ardından Endonezya’da ligler askıya alındı.

Arema Malang ile Persebaya Surabaya,  Doğu Java eyaletinin Malang şehrindeki Kanjuruhan Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Persebaya karşılaşmayı 3-2 kazandı. Maçın bitiş düdüğünün ardından iki takımın taraftarları sahaya girdi.

Devre arasında yolcu! Galatasaray büyük yara alacak Devre arasında yolcu! Galatasaray büyük yara alacak

Polis gaz attı, izdiham çıktı

İki takım taraftarları arasında kavga başladı. Kavgayı ayırmak isteyen polis, biber gazıyla müdahale etti. Bunun üzerine yüzlerce taraftar çıkış kapısına yöneldi ve izdiham çıktı.

Nefessiz kaldılar, ezildiler

Çıkış kapısında sıkışan onlarca kişi nefessiz kalarak can verdi. İzdihamda ezilenler de oldu. 174 taraftar hayatını kaybederken 200’e yakın yaralı hastaneye kaldırıldı. 

Kaynak; Ajansspor