Bordo mavililerin 3 milyon euroyu 3 taksitle ödeyeceği ve 1.3 milyon euro da maaş vereceği Enis Bardhi'nin transferine dair yaşanan süreçteki detaylar ortaya çıktı. Kuzey Makedonyalı oyuncu daha önce de olduğu gibi bir Türk takımında oynamak ve müslümanların çoğunlukta olduğu ülkede yaşamak için Trabzonspor'u seçti. DC United ve Olympiakos'u reddeden yıldız oyuncuyu şampiyonluk kutlamaları ve Şampiyonlar Ligi kozu da etkiledi. 


OLIMPIAKOS DAHA YÜKSEK TEKLİFTE BULUNDU

Wayne Rooney'nin teknik direktörlük yaptığı MLS ekibi DC United ve Yunanistan temsilcisi Olympiakos'un da transfer etmek istediği Enis Bardhi, Türk takımı olması ve Şampiyonlar Ligi'nde oynama hayali nedeniyle Trabzonspor'u tercih etti. Özellikle bordo-mavili takımın şampiyonluk kutlamalarındaki görüntülerden çok etkilenen 27 yaşındaki futbolcu, diğer teklifleri reddederek Trabzonspor'a geldi. Öte yandan Levante'nin 5 milyon Euro'luk teklif nedeniyle Bardhi'yi Olympiakos'a göndermek istediği ancak Kuzey Makedonyalı oyuncunun Trabzonspor'da forma giymek istediğini iletmesinin ardından kulübünün geri adım attığı öğrenildi.


bardhi


ROONEY İKNA EDEMEDİ

Trabzonspor'un Bardhi transferindeki tek rakibi Olympiakos değildi. MLS ekiplerinden DC United'da oyuncuyu kadrosuna katmak için girişimlerde bulundu. Teknik direktör Wayne Rooney, kadrosunda görmek istediği Kuzey Makedonyalı oyuncuyla birkaç kez görüşme gerçekleştirse de Bardhi, Şampiyonlar Ligi'nde oynama istediği nedeniyle teklifi reddetti.

 


ERTUĞRUL DOĞAN TRANSFERİ BİTİRDİ

Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan'ın 3 aylık periyot sonrası orta saha oyuncusunun transferini bitirdiği öğrenildi. 10 milyon Euro bonservis bedeli olan Makedon futbolcu için çalışmalara Mayıs ayında başlayan Trabzonspor'da asbaşkan Ertuğrul Doğan, transferle özel olarak ilgilenirken, oyuncuyu ikna edip Karadeniz ekibine transferini sağladı. Bardhi, Doğan'ın gösterdiği ilgi, hem Türk takımı olması hem de Şampiyonlar Ligi'nde oynama isteğiyle Trabzonspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.