Fenerbahçe'nin Ekvadorlu golcü oyuncusu Enner Valencia, Dünya Kupası’ndan gelecek gelirini çocukları yaşatmak adına harcama yapacak.

Ekvador forması ile iki karşılaşmada 3 gol kaydederek Katar'ın ev sahipliğini üstlendiği Dünya Kupası'nda adeta şov yapan Fenerbahçeli Enner Valencia'nın kendisini çocuklara adadığı ifade ediliyor.

Sabah'ın haberine göre; Dünya Kupasında gol krallığına doğru giden Ekvadorlu yıldız, ülkesinin Esmeralda bölgesindeki (Kolombiya sınırı) çocuk ölümlerine karşı kampanya başlatmanın hazırlığı içersinde olduğu ifade edildi.

San Lorenzo doğumlu olan, terör olaylarını kendisi ve ailesi sürekli yaşamış olan Valencia, Fenerbahçe'ye geldikten sonra kız kardeşi fidye için kaçırılmıştı. Esmeralda bölgesinde günde 100 bin kişiden 64'ü vefat ederken, Kolombiya sınrında kalan bu bölge uyuşturucu ticaretinin dünyada en çok yapıldığı bölgelerden biri olarak bilinmekte.

Valencia'nın FIFA, sponsorlar ve ülke federasyonundan gelecek bütün geliri bu bölgedeki çocuk ölümlerini durdurmak adına  harcama yapacağı gelen haberler arasında. Tecrübeli forvbet oyuncusunun, turnuvadan en az 150 bin Euro kazanması beklenmekte.