Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 şehrimizi etkileyen depremin 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremler anında Hatay'da bulunan  Süper Lig takımlarından Kasımpaşa'nın kalecisi Erdem Canpolat, deprem esnasında yaşadıklarıyla ilgili Almanya'nın önde gelen gazetelerinden BILD'e açıklamalarda bulundu. 

ERDEM CANPOLAT'IN AÇIKLAMALARI:

"Hatay'daki asıl takım otelimiz depremde tamamen yıkıldı. Geriye dönüp baktığımızda, orada kalmadığımız için çok şanslıydık. Bizim yaşadıklarımızdan daha kötü şeyler de olabilirdi. Cehennemdi"

"Saat sabahın dördünü biraz geçiyordu. Otelin sallanmasıyla uyandım ama ilk başta hiçbir şey düşünmedim. Bunun bir rüya olduğunu düşündüm ve geri döndüm. Ama sonra otel yine sallandı. Camlar paramparça oldu, televizyon ve lambalar odanın diğer tarafına fırladı, bir dolap devrildi. Yorganın altına saklandım ve Allah'ın bizi koruyacağını umdum"

"Otel çökebilirdi. Çok çabuk çıkmam gerektiğini biliyordum. Bir tişört, pantolon ve havlu kumaştan yapılmış beyaz otel terliklerini giyip kırık camların üzerinden geçtim. Koridorda diğer oyuncularla karşılaştım. 'Bu nedir? Buradan canlı çıkabilir miyiz?' diye bana sorular sordular

"Havalimanına giderken yıkılmış evler gördük. Tam bir felaketti. Allah'a şükür cehennemden zamanında çıkmayı başardık